Biznes i prawo
28 maja 2018

Wzrosła liczba inwestycji – więcej mieszkań także w Warszawie

Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań, ponieważ zapotrzebowanie na nowe lokale nie spada. Według ostatnich statystyk w styczniu i lutym 2018 roku rozpoczęto budowę ponad 27 tysięcy mieszkań.

Nawet nieco wyższe niż przed rokiem ceny nie odstraszają kupujących nieruchomości w Polsce. Ciągle brakuje nam lokali, dlatego deweloperzy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom rynku i oddają ich coraz więcej. Tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2018 roku rozpoczęto budowę przeszło 27 tysięcy nowych lokali – to najwyższy wynik aż od 2011 roku.

Nowe mieszkania, chociaż nie należą do najtańszych, to jednak stale znajdują kupujących – wybieramy je za równo dla siebie, jak i w celach inwestycyjnych, przeznaczając je na wynajem. Warto przy tym zaznaczyć, że mieszkania w Polsce coraz częściej kupują też obcokrajowcy, głównie Ukraińcy. Zwiększona liczba inwestycji obserwowana jest również w Warszawie, gdzie rynek od lat jest bardzo dynamiczny. Nowe nieruchomości powstają zarówno w dzielnicach bliższych centrum miasta, jak i w tych oddalonych, gdzie ceny są niższe. Jeśli poszukiwany jest dobry deweloper. Warszawa to szeroka gama ofert dla klientów poszukujących nieruchomości – oczywiście, musimy liczyć się wówczas z wyższymi cenami zakupu, ponieważ stołeczny rynek nieruchomości ma najwyższy koszt za metr kwadratowy.

Wiele nowych inwestycji nie będzie jednak przenosiło się na spadek cen – eksperci prognozują, że nadal będą one utrzymywały się na tym samym poziomie co wcześniej, a nawet mogą pójść w górę. Ma to związek zarówno z dużym popytem na nieruchomości, jak i z ogólnie rosnącymi cenami nieruchomości, materiałów budowlanych, kosztami pracy.

Warto zatem trzymać rękę na pulsie i zapoznać się z obecnie realizowanymi inwestycjami mieszkaniowymi, a także z planami deweloperów. Oczywiście, do wyboru mamy również nieruchomości już oddane do użytkowania, a także te, które mają być niedługo przekazane do użytkowania – warto jednak pamiętać, że wybór takich nieruchomości jest znacznie mniejszy. Ciekawe propozycje można znaleźć na ronson.pl.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
lokalna.com.pl

Zobacz

15 czerwca 2018

Praca przy komputerze nie musi być nudna i niewygodna

Coraz więcej osób wykonuje pracę, która jest związana z koniecznością długotrwałego...
1 czerwca 2018

Praca w domu przez Internet - jak zarabiać nie wychodząc z domu?

Jeszcze do niedawna praca w domu przez internet kojarzyła się raczej z dodatkowym zajęciem...
29 kwietnia 2018

Zszywacz biurowy - jaki wybrać?

Praca w biurze nie obędzie się bez obecności pewnych akcesoriów, które wpływają między...