Lifestyle
14 lutego 2018

Jakie buty są najzdrowsze dla stóp?

Od lat na wybiegach królują różnego rodzaju szpilki, które doskonale wyglądają z kreacjami wieczorowymi. Jednak nie jest to najzdrowszy rodzaj butów. Moda rządzi się swoimi prawami i dotyczy to także obuwia, ale wcale nie trzeba nosić szpilek, aby wyglądać modnie i doskonale się czuć.

Do wyboru są również inne rodzaje obuwia, które zapewniają wygodę i świetnie podkreślają stylizacje. Największy wybór zdrowych butów można znaleźć w sklepach internetowych. Jakie fasony zapewniają stopom największy komfort?

Jakich fasonów unikać?

Większość osób myśli, że najbardziej niewygodne i niezdrowe są szpilki. Tymczasem nie są to jedyne buty, które mogą doprowadzić do deformacji stóp. Równie szkodliwe są buty zupełnie płaskie, które mają negatywny wpływ na postawę ciała, stopy oraz łydki. Płaskie baleriny, japonki czy sandały powodują powłóczenie nogami. Palce są ułożone w nienaturalnej pozycji, a cienka podeszwa powoduje nasiloną pracę ścięgna Achillesa. Powoduje to odczuwanie wszystkich nierówności podłoża i brak amortyzacji, co może skutkować zapaleniem rozcięgna podeszwowego.

Niezdrowe są również buty z wydłużonymi i szpiczastymi noskami. Powodują one osłabienie mięśni i czucia. Ciągły ucisk może wywołać zapalenie torebki stawowej, które wymaga leczenia operacyjnego.

Wygodne buty – jakie fasony są najlepsze?

Do jednych z najwygodniejszych fasonów zalicza się niezwykle modne glany. To obuwie mające specjalne wzmocnienia na palcach i pięcie. Kiedyś kojarzone było wyłącznie z subkulturami, a teraz noszą je wszyscy. Można je kupić w wersji klasycznej oraz lakierowane lub białe. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny, a niektóre modele nadają się nie tylko na co dzień, ale również na większe wyjścia. Glany są wygodne, a gruba, masywna podeszwa i lekko podwyższony tył wymuszają prawidłową postawę ciała.

Oczywiście najwygodniejsze i najzdrowsze dla stóp są buty wykonane z naturalnej skóry. Konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Szeroki obcas o wysokości 3-4cm, zapewnia stabilność. Doskonałe dla stóp są buty sznurowane, których szerokość można indywidualnie dopasować. Największy wybór stylowych glanów znaleźć można na stronie eObuwie.pl.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
lokalna.com.pl

Zobacz

19 lutego 2018

Weekend na nartach w Polsce - gdzie pojechać i ile może nas kosztować?

​ Nacieszyć oczy widokami, zmęczyć ciało na stoku i zregenerować się przy grzańcu...
12 stycznia 2018

Marka i produkty Leitz

Praca w biurze wydaje się pracą łatwą i przyjemna. Sporo ludzi spędza za biurkiem...
14 listopada 2017

Jakie krzesło obrotowe wybrać?

Jaki fotel obrotowy powinniśmy wybrać do naszego biura? Jakie czynniki są najbardziej...