Sport
11 września 2017

Jak ubrać się na trening jesienią?

Wypowiedź: Magdalena Ślusarczyk, firma MM Sport.

Chłód, deszcze, wiatr – jesienią aura zniechęca do treningów w plenerze. Na pogodę wpływu nie mamy, natomiast możemy się przed jej nieprzyjemnym wpływem chronić. Jak ubrać się na trening jesienią?

- Najlepiej na trening jesienną porą ubrać się warstwowo. To znaczy, że nie tylko t-shirt i biegamy tylko trzeba przygotować zestaw odzieży. Powinna to być warstwa, która będzie przylegała bezpośrednio do ciała, dodatkowo na to nakładamy sobie bluzkę z krótkim rękawem lub bluzę z dłuższym rękawem i na to możemy nałożyć kurtkę, która będzie nam odprowadzała wilgoć i chroniła przed wiatrem, bądź też przed deszczem – mówi newsrm.tv Magdalena Ślusarczyk, firma MM Sport.

Na jesienny trening warto także wybrać kompresyjne legginsy lub luźne spodnie, które nie będą nam krepowały ruchu. – Wszystkie rzeczy, które używamy do treningu powinny być skonstruowane z materiałów technologicznych, które odprowadzają wilgoć nie absorbują, brzydkich zapachów, są szybkoschnące i posiadają elementy, które są komfortowe jeżeli chodzi o nasze użytkowanie – opowiada Magdalena Ślusarczyk.

Ubrania, które są przeznaczone do biegania w plenerze mają odblaski w widocznych miejscach. Dodatkowo takie ubrania rozpoznamy po wyższej stójce lub kapturze. Bluzy i kurtki mogą też mieć przedłużone mankiety, które okrywają także dłonie.

Redakcja
lokalna.com.pl

Zobacz

28 marca 2018

Gryf – jak wybrać najlepszą sztangę?

Porządnie wykonany trening siłowy to prosta droga do estetycznej sylwetki i dużej siły...
14 lutego 2018

Jak skompletować odzież narciarską?

Jazda na nartach cieszy się dziś dużą popularnością. Nie dziwi więc fakt, że coraz...
17 września 2017

Jak nie zniechęcić się do ćwiczeń

Słaba kondycja, kontuzje czy zakwasy - każdy powód jest dobry, aby zrezygnować z...