Wiadomości
7 września 2017

Szkoły chętniej korzystają z multimediów

Szkoły nadal mają możliwość zdobycia całorocznego, bezpłatnego dostępu do platformy Squla.pl i korzystania z niej w trakcie zajęć lekcyjnych. Dystrybucja materiałów edukacyjnych zakończy się w październiku, dlatego warto się spieszyć!

W pakietach znajdują się listy przewodnie do dyrektorów szkół i materiały informacyjne dla nauczycieli i rodziców, a także gry karciane do wykorzystania podczas zajęć lekcyjnych oraz atrakcyjne kalendarze szkolne. Wszyscy nauczyciele, którzy zarejestrują się na platformie, zyskają do niej całkowicie bezpłatny dostęp i będą mogli korzystać z jej zasobów. Warto podkreślić, że Squla.pl działa na wszystkich urządzeniach multimedialnych: komputerach, laptopach, tabletach, smartfonach i tablicach interaktywnych. Wystarczy tylko dostęp do internetu i można swobodnie korzystać z zasobów platformy.

Warto podkreślić, że statystyczny polski uczeń co raz rzadziej spędza czas w szkolnej bibliotece, natomiast chętniej korzysta z Internetu. Jak pokazują dane z raportu Squla.pl Dzieci po szkole – wolne czy zajęte? ponad 56% ankietowanych wyszukuje w sieci informacje przydatne podczas odrabiania pracy domowej a 42% przedstawiciela pokolenia Z deklaruje systematyczne korzystanie z edukacyjnych platform internetowych – zarówno podczas zajęć szkolnych, jak również w domu.

Urządzenia multimedialne do nauki

Dlatego też nauczyciele chętnie wybierają rozwiązania multimedialne, które tylko dostarczają uczniom wiedzy, ale też rozrywki.

- W ciągu roku szkolnego otrzymujemy wiele materiałów edukacyjnych, ale nie wszystkie z nich są zgodne z naszymi oczekiwaniami – mówi Ewa Stolarczyk, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Warszawie. – W tym roku najważniejsze będzie dla nas dostosowanie tych materiałów do aktualnej podstawy programowej MEN. Ważne też, że platforma jest wolna od reklam i dlatego możemy ją wykorzystywać na lekcjach. Dzięki darmowemu dostępowi dla szkoły możemy dokładnie przetestować wszystkie zadania. Są różnorodne i jest ich tak wiele, że nauczyciele wszystkich przedmiotów mogą z nich skorzystać. Dzięki temu możemy też polecać to rozwiązanie rodzicom. Możemy np. wskazać, które zagadnienia warto jeszcze powtórzyć z dzieckiem, na jakie kwestie zwrócić uwagę.

Redakcja
lokalna.com.pl

Zobacz

19 lutego 2018

Rozliczenie roczne PIT a otrzymany spadek

​ Rozpoczął się kolejny rok. Jego pierwsze miesiące to czas na rozliczenie roczne PIT i...
31 października 2017

10 powodów, dla których lepiej wybrać kuriera, niż pocztę

Branża związana z przesyłkami kurierskimi i pocztowymi w naszym kraju bardzo dynamicznie...
18 września 2017

BMI nie zawsze pokaże nam prawdę

Wypowiedź: Magdalena Siuba-Strzelińska, Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu...