Najnowsze artykuły

Systemy ITSM kluczem do sukcesu firmy - oto...

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesowym, osiągnięcie sukcesu w dużej mierze zależy od efektywności i optymalizacji procesów. Nowoczesne technologie...

Czytaj Więcej

Jak sobie radzić z niedoskonałościami skóry twarzy

Choć na co dzień na ulicach widzimy mnóstwo dziewczyn o pozornie doskonałej cerze, to nie powinnyśmy z tego powodu popadać w kompleksy. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z dwóch faktów. Po pierwsze – cera doskonała w naturze występuje, niestety, stosunkowo rzadko; najczęściej na buzi można się dopatrzyć różnych mankamentów. Drugą sprawą jest fakt, że dziewczyny, których twarze prezentują się idealnie, po prostu nauczyły się już, jak tuszować wszystkie niedoskonałości skóry. A ukryć dzisiaj można naprawdę wiele.

Aby buzia wyglądała zawsze perfekcyjnie, trzeba przestrzegać zasad pielęgnacji, które są ściśle określone dla danego rodzaju cery. Niemniej… z reguły bywa tak, że nie da się na stałe wyeliminować wszystkich niedoskonałości skóry. Wówczas trzeba pojąć, jak sprytnie można je ukryć, stosując odpowiednie kosmetyki. Z pomocą przychodzi marka Maybelline oraz jej produkty, a znakomity wizażysta – Jarek Juźwin – w serii krótkich filmów Make up in the City pokazuje, jak z nich korzystać.

Niedoskonałości skóry i właściwa pielęgnacja

Jeśli masz suchą cerę, towarzyszy Ci uczucie ściągania, a czasem skóra wręcz łuszczy się, musisz uważać już na etapie wybierania preparatów do oczyszczania. Muszą one być łagodne, nie mogą zawierać alkoholu. Wszystkie kosmetyki powinny mieć właściwości nawilżające i regenerujące. Zwróć uwagę na ich konsystencję, która musi być lekka, bo w przeciwnym razie skóra nie będzie w stanie nawet przyswoić dobroczynnych substancji nawilżających. W kosmetykach warto szukać również następujących składników aktywnych: kwasu hialuronowego, oleju migdałowego, wosku pszczelego czy masła shea.

Skóra naczynkowa jest niezmiernie trudna w pielęgnacji. Do jej oczyszczania najlepiej stosować płyny micelarne, gdyż skutecznie usuną zanieczyszczenia. Martwy naskórek można likwidować jedynie za pomocą peelingów enzymatycznych, które będą go rozpuszczać, a nie ścierać mechanicznie - to mogłoby spowodować kolejne uszkodzenia naczynek krwionośnych, znajdujących się bezpośrednio pod skórą. Kremy dla tego typu cery powinny zawierać składniki aktywne wzmacniające naczynka, na przykład: rutynę, witaminę C i K oraz wyciąg z kasztanowca.

Sporo uwagi wymaga też pielęgnacja skóry tłustej, bo zaskórniki, grudki czy krostki to codzienne niedoskonałości skóry tego rodzaju. Cera musi być dokładnie i systematycznie oczyszczana, tak aby nie dopuścić do zablokowania porów oraz ujść mieszków włosowych, bo wówczas bardzo łatwo może przemienić się w cerę trądzikową. W pielęgnacji wskazane są preparaty zawierające składniki aktywne o działaniu oczyszczającym i ściągającym, czyli: kwas glikolowy, salicylowy, kwasy owocowe, siarka lub cynk.

Tuszowanie niedoskonałości skóry

Pierwszym krokiem jest dobre nawilżenie skóry. Wówczas podkład osadzi się na niej w idealny sposób. Jarosław Juźwin używa w tym celu bazy Master Prime od Maybelline. Kolejna faza to położenie cienkiej warstwy znakomitego podkładu Fit Me. Zbyt gruba warstwa tego kosmetyku będzie wyglądała źle, skóra nie będzie oddychać, a wyprysków będzie coraz więcej. Lepiej zastosować odpowiednie korektory.

Maybelline proponuje pięć rodzajów korektorów Master Camo, które są cenione za niezwykle łatwą aplikację, możliwej dzięki wbudowanej, niewielkiej gąbce. Różowy korektor uważa się za najbardziej uniwersalny, a zielony jest idealny do zamaskowania uszkodzonych naczynek krwionośnych oraz drobnych, czerwonych niedoskonałości. Żółty poradzi sobie świetnie z cieniami pod oczami, zaś fioletowy zatuszuje przebarwienia i wyrówna koloryt skóry. Biały korektor wymaga nieco wprawy w stosowaniu, ale świetnie rozjaśnia okolice oczu.

Ostatnią czynnością jest aplikacja cienkiej warstwy Pudru Master Fix, która połączy wszystkie kosmetyki. Tak przygotowana buzia ma idealnie wyrównany koloryt, ukryte wszystkie niedoskonałości skóry i możne służyć jako baza do wykonania właściwego makijażu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz