Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Pożyczka online – na co zwracać uwagę?

Coraz więcej Polaków zaciąga pożyczki przez internet, przez co rynek krótkoterminowych pożyczek online w naszym kraju dynamicznie się rozwija. Niestety, bardzo łatwo znaleźć oferty, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się atrakcyjne, lecz ich późniejsze spłaty mogą przysporzyć sporo problemów. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze pożyczki i jak wybrać odpowiedniego pożyczkodawcę

Przeszukując oferty pożyczek online, bardzo łatwo natrafić na strony internetowe, które oferują niesamowicie niskie oprocentowanie oraz brak pozostałych kosztów. Z jednej strony, pojawia się coraz więcej pożyczkodawców oferujących pierwszą darmową pożyczkę, jak m.in. pozyczkaplus.pl. Bardzo łatwo trafić na nieuczciwe praktyki firm, które swoimi ofertami mogą wprowadzać w błąd potencjalnych klientów.

Bierzesz pożyczkę przez internet? Zwróć uwagę na te parametry!

Zaciągając pożyczkę online, warto sprawdzać te parametry, które odgrywają istotną rolę także w tradycyjnych zobowiązań. Podając wnioskowaną kwotę pożyczki i ilość rat miesięcznych, należy zwrócić uwagę na m.in. wysokość comiesięcznej raty, RRSO oraz całkowitą kwotę do zapłaty. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest całkowitym kosztem kredytu, jaki jest ponoszony przez pożyczkobiorcę, wyrażonym w postaci wartości procentowej całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Dzięki RRSO pożyczkobiorca może w łatwy sposób porównać oferty pożyczek, które są udzielane przez banki oraz pozostałe instytucje finansowe. Jak podkreślają eksperci, RRSO jest zestandaryzowanym miernikiem kosztu kredytu, który sprowadza różne oferty do wspólnego mianownika. Za sprawą wskaźnika RRSO nie trzeba się zastanawiać, co jest ważniejsze w czasie brania pożyczki: wysokość oprocentowania, wysokość opłat, prowizja, czy może rzeczywisty koszt pożyczki.

Wybierając odpowiedniego pożyczkodawcę, warto postawić na instytucję finansową, która wzbudza największe zaufanie i nie stosuje bardzo częstych praktyk w postaci "drobnych druczków" oraz ukrytych kosztów, o których pożyczkodawca dowiaduje się dopiero wtedy, gdy otrzymuje wezwanie do zapłaty. Dobry pożyczkodawca to ten, który gwarantuje niezmienione koszty w przypadku spłaty w terminie.

Pożyczki online a termin spłaty

Najczęściej spotykanymi pożyczkami online są pożyczki krótkoterminowe, których okres spłaty nie przekracza 60 dni, a bardzo często pożyczone sumy trzeba spłacić po 45, 30, 14, a nawet 7 dniach. Można także spotkać się z pożyczkami o wydłużonym okresie spłaty, choć tego typu zobowiązania należą do rzadkości.

Pożyczki przez internet nie wymagają wielu formalności

Rozwój sektora finansowego w internecie sprawił, że zaciąganie pożyczek online jest szybką i prostą czynnością, która nie wymaga od pożyczkobiorców wiele czasu oraz formalności. Bardzo często wystarczy jedynie podanie dowodu osobistego, choć odpowiedzialni pożyczkodawcy powinni dokładnie zbadać zdolność kredytową każdego potencjalnego pożyczkobiorcy.

 

Materiał zewnętrzny