Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Wzrosła liczba inwestycji – więcej mieszkań także w Warszawie

Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań, ponieważ zapotrzebowanie na nowe lokale nie spada. Według ostatnich statystyk w styczniu i lutym 2018 roku rozpoczęto budowę ponad 27 tysięcy mieszkań.

Nawet nieco wyższe niż przed rokiem ceny nie odstraszają kupujących nieruchomości w Polsce. Ciągle brakuje nam lokali, dlatego deweloperzy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom rynku i oddają ich coraz więcej. Tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2018 roku rozpoczęto budowę przeszło 27 tysięcy nowych lokali – to najwyższy wynik aż od 2011 roku.

Nowe mieszkania, chociaż nie należą do najtańszych, to jednak stale znajdują kupujących – wybieramy je za równo dla siebie, jak i w celach inwestycyjnych, przeznaczając je na wynajem. Warto przy tym zaznaczyć, że mieszkania w Polsce coraz częściej kupują też obcokrajowcy, głównie Ukraińcy. Zwiększona liczba inwestycji obserwowana jest również w Warszawie, gdzie rynek od lat jest bardzo dynamiczny. Nowe nieruchomości powstają zarówno w dzielnicach bliższych centrum miasta, jak i w tych oddalonych, gdzie ceny są niższe. Jeśli poszukiwany jest dobry deweloper. Warszawa to szeroka gama ofert dla klientów poszukujących nieruchomości – oczywiście, musimy liczyć się wówczas z wyższymi cenami zakupu, ponieważ stołeczny rynek nieruchomości ma najwyższy koszt za metr kwadratowy.

Wiele nowych inwestycji nie będzie jednak przenosiło się na spadek cen – eksperci prognozują, że nadal będą one utrzymywały się na tym samym poziomie co wcześniej, a nawet mogą pójść w górę. Ma to związek zarówno z dużym popytem na nieruchomości, jak i z ogólnie rosnącymi cenami nieruchomości, materiałów budowlanych, kosztami pracy.

Warto zatem trzymać rękę na pulsie i zapoznać się z obecnie realizowanymi inwestycjami mieszkaniowymi, a także z planami deweloperów. Oczywiście, do wyboru mamy również nieruchomości już oddane do użytkowania, a także te, które mają być niedługo przekazane do użytkowania – warto jednak pamiętać, że wybór takich nieruchomości jest znacznie mniejszy. Ciekawe propozycje można znaleźć na ronson.pl.

 

Materiał zewnętrzny