Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

10 sposobów na tanie zakupy spożywcze

Sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach spożywczych jest wiele. Można analizować ceny w marketach np w galeria limonka, kupować większe opakowania, korzystać z promocji jak np kod rabatowy my kitchen, nie kupować zbyt wiele na zapas, aby później nie wyrzucać zepsutego jedzenia. Możliwości jest wiele a klienci są w bardzo dobrym położeniu, ponieważ ceny nie wzrastają gwałtownie, dlatego portfele zwykłych ludzi nie cierpią zbyt mocno. Mimo to, prognozy nie są optymistyczne. Przewiduje się, że w najbliższym czasie, ceny żywności mogą wzrosnąć nawet o około 1,5 procent. Ceny będą kształtować się między innymi za pośrednictwem polityki Unii Europejskiej.

Codzienne zakupy, szczególnie dla kilku osób generują spore koszty. Artykuły spożywcze należą do kategorii produktów pierwszej potrzeby, dlatego niełatwo odmówić sobie czegokolwiek. Niewydawanie pieniędzy na przyjemności czy rozrywkę jest możliwe do zrealizowanie, jednak produkty spożywcze trzeba kupić bez względu na wszystko. Jednak przestrzegając kilku prostych zasad można kupować to na co ma się ochotę i móc na tym zaoszczędzić. A zatem co robić, żeby wydawać na jedzenie mniej pieniędzy? Oto zasady pozwalające na oszczędności:

1. Rób listę zakupów i trzymaj jej się podczas kupowania. Nie ma nic gorszego niż pójście do sklepu bez listy zakupów. Po pierwsze łatwo wtedy zapomnieć o czymś niezbędnym, a po drugie generuje to niekontrolowane zakupy, szczególnie tych niepotrzebnych i drogich produktów spożywczych.

2. Rób zakupy przez Internet. Takie rozwiązanie pozwala na trzymanie się listy zakupów, a nieplanowane zakupy prawie się nie zdarzają, bo nie chodzi się wśród półek. Zakupy online są także zazwyczaj szybsze, więc są to dwie zalety w jednym triku.

3. Poszukaj w sieci inspiracji na nowe potrawy, np. wegetariańskie. Tego typu kuchnia nie tylko jest znacznie zdrowsza, ale także bardzo tania, zatem jedząc tyle samo można sporo zaoszczędzić.

4. Kupuj rzadziej za to w większych ilościach. Zazwyczaj w większych opakowania stosunek ceny do wagi jest korzystniejszy niż w innych, mniejszych porcjach.

5. Porównuj ceny w różnych sklepach. Dzięki temu można kupić coś nawet o kilkanaście procent taniej. Małe oszczędności zbierają się w sporą sumę po ogólnym podliczeniu.

6. Korzystaj z programów oszczędnościowych. Zbieranie punktów lojalnościowych w dużych, sieciowych marketach to prosty sposób na zaoszczędzeni od czasu do czasu. Nie trzeba nawet dużego wysiłku, punkty wystarczy zbierać na specjalną kartę.

7. Kupuj produkty własnych marek. Sieciowe markety i hipermarkety produkują żywność marek własnych. Są to produkty niejednokrotnie takiej samej jakości jak ich droższe odpowiedniki. Dlatego kupowanie ich może znacznie przyczynić się do zaoszczędzenia pieniędzy bez utraty jakości. To także prosty trik.

8. Zwracaj uwagę na datę przydatności artykułów spożywczych. Nie warto kupować produktów, których termin przydatności do spożycia jest bardzo krótki. Najprawdopodobniej zostanie on wyrzucony, a co za tym idzie - pieniądze także.