Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Chcesz wziąć kredyt na samochód używany? O tym musisz wiedzieć

Samochód czy jakikolwiek inny pojazd mechaniczny to dzisiaj podstawa. Ułatwia codzienne funkcjonowanie, umożliwia szybkie przemieszczanie się. W wielu przypadkach jest także podstawowym narzędziem pracy. Co jednak zrobić, jeśli nie stać nas na to, by go kupić? A oszczędzenie może trwać latami…

Mało kto ma na koncie tyle gotówki, że może kupić sobie za nią auto czy coś innego, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Większe wydatki są dla wielu osób sporym problemem. Na nowy samochód mało kogo stać, a jak wiadomo, jest on często niezbędny do życia i funkcjonowania (dojeżdżamy nim do pracy, wozimy dzieci do szkoły czy lekarza itp.). Niegdyś cztery kółka uważano za symbol luksusu, dziś – jako coś niezbędnego do życia. Dlatego wiele osób decyduje się na kredyt na samochód używany. Taki pojazd jest znacznie tańszy od tego prosto z salonu, a często naprawdę dobrej jakości i w świetnym stanie. Tylko ta pożyczka – dla wielu jest przerażająca. Jaką wybrać, by była korzystna?

Kredyt na samochód używany – oferty trzeba porównywać

Chcąc wziąć kredyt na samochód używany lub nowy bądź w przypadku, gdy potrzebujemy pożyczkę na jakikolwiek inny cel, koniecznie trzeba przejrzeć różne oferty dostępne na rynku. Konieczna jest analiza każdej propozycji. Brak odpowiedniego podejścia i rozwagi może narazić nas na niemałe straty i konieczność spłacenia dużo większych pieniędzy, niż początkowo to się wydaje. Tylko co zrobić, gdy nie mamy czasu, ani ochoty na wizytę w bankach i placówkach firm pożyczkowych?

Na szczęście pojawiają się rozwiązania, które ułatwiają życie osobom chcącym pożyczyć pieniądze. Pojawiła się np. platforma Lendo Polska. To duże ułatwienie, bowiem można dzięki niej wysłać wniosek i otrzymać mnóstwo ofert np. na kredyt na samochód używany z wielu różnych firm. I to bez wychodzenia z domu. Na propozycje czeka się 24 godziny. Później wystarczy dokładnie zapoznać się z przesłanymi dokumentami i wybrać opcję najdogodniejszą dla siebie. Plusem tego typu strony jest to, że za jej korzystanie nie trzeba płacić. Nie ma też obowiązku brania pożyczki, a zawiera się ją już bezpośrednio z wybranym bankiem czy placówką pożyczkową.

Kredyt – na co zwracać uwagę?

Na co trzeba zwracać uwagę, biorąc np. kredyt na samochód używany? Najczęstszym błędem jest to, że ludzie skupiają się jedynie na wysokości oprocentowania nominalnego, a okazuje się, że jest wiele innych kosztów dodatkowych. Dlatego należy przede wszystkim skupić się na wskaźniku RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania, mając na uwadze, iż im większa – tym dana propozycja jest droższa.

W przypadku pożyczki na auto możemy wziąć kredyt gotówkowy lub samochodowy. Aczkolwiek warto pamiętać, że ten drugi można przeznaczyć jedynie na pojazd mechaniczny (niekoniecznie samochód, może to być kamper, traktor czy łódź). Poza tym bank jest często wpisany jako współwłaściciel pojazdu do czasu spłaty należności. Nie ma jednak reguły, mówiącej która z ofert jest korzystniejsza, dlatego warto poznać obie.

Artykuł sponsorowany