Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Czy na zmianach klimatycznych można zarobić?

Inwestorzy mogą uratować planetę i nadal zarabiać pieniądze. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, gdyż to właśnie maksymalny konsumpcjonizm i chęć zysku nadwyrężyły zasoby światowe i doprowadziły do globalnego ocieplenia, to jednak w pieniądzach spoczywa teraz los środowiska. Ludzie nie muszą rezygnować z dochodów, wystarczy, że zmodyfikują swoje działania. Jak? Jedną z dróg jest zainwestowanie w odpowiednie rozwiązania.

Gdzie zacząć?

Istnieje wiele funduszy inwestycyjnych, rządowych oraz giełdowych, które zostały stworzone z myślą o ochronie środowiska. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie wydajności i pomoc w uzyskaniu nie tylko wsparcia finansowego dla unowocześnia procesów produkcji, ale również informacji na temat tego, w jaki sposób ich strategie dotyczą problemów klimatycznych. 

Zmiany klimatyczne przyczyniły się do niedawnego szeregu klęsk żywiołowych i są tak samo realne, jak problemy polityczne czy konflikty zbrojne. Negowanie ich istnienia nie ma większego sensu, dlatego inwestorzy powinni zastanowić się właśnie teraz, jak mogą realistycznie dostosować swoje działania z korzyścią dla środowiska, mając jednocześnie na uwadze cele inwestycyjne. Oznacza to, że muszą wziąć pod uwagę takie aspekty jak: 

  • poziom podejmowanego ryzyka, 
  • horyzont czasowy inwestycji, 
  • minimalne wymogi inwestycyjne, 
  • potencjalne konsekwencje podatkowe. 

Więcej informacji o tym, jak zmienia się biznes, można przeczytać na stronie https://pro.bureauveritas.pl/

Przeprowadź właściwie badania

Zanim wpłaci się pieniądze do funduszu i zainwestuje w niego, trzeba wziąć pod uwagę fakt, czy menedżerowie inwestycyjni wypełniają obietnice, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. Warto przeczytać o metodach analizy i selekcji funduszu. Można również sprawdzić politykę głosowania przez pełnomocnika funduszu i sposób, w jaki oceniane jest podejście najważniejszych osób w danej organizacji. Nie można zapominać również o tym, aby analizować poszczególne firmy w swoim portfelu, sprawdzając, co raportują o zmianach klimatu.