Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Kartka Walentynkowa - kupić czy zrobić?

Kiedy zbliżają się Walentynki, wszyscy zakochani - ci szczęśliwie i ci nieszczęśliwie, ale pełni nadziei na szczęśliwe zakończenie - zaczynają rozglądać się za ciekawymi prezentami i upominkami. Najczęściej kupowanym podarunkiem jest jednak Walentynkowa Kartka - będąca dodatkiem do głównego prezentu, albo też jedynym darem. Pamiątkowym wyznaniem, które można zachować na długo. Jednak skoro ma to być osobiste wyznanie, to wiele osób rozmyśla, czy przypadkiem i kartka nie powinna być bardziej osobista, prywatna - a nie kupowana w sklepie, prowadzącym przecież sprzedaż hurtową. Czy warto wykonywać kartki samodzielnie? A może po prostu kupić jakąś wyjątkową? 

Idealna Kartka na Walentynki

Kartki Walentynkowe powinny być dobrane do okazji, a przy tym uwzględniać indywidualne preferencje danej osoby - wówczas stają się bardziej osobiste. Jeśli na przykład jakaś kobieta nie cierpi czerwieni, nie kupuj jej kartki w czerwonym kolorze, choćby z okazji tego święta powstały naprawdę piękne, papierowe cuda w tym kolorze. Lepiej poszukaj dłużej i znajdź białą kartkę z czerwonym akcentem, albo kartkę różową. Takie kartki naprawdę dostępne są w wielu kolorach - warto jedynie nieco się postarać i nie wybierać pierwszej lepszej, jaka wpadła nam w oko. Często dobrze jest przejrzeć nie tylko ofertę w sklepach stacjonarnych, ale i na stronach z rękodziełem - wówczas ma się pewność, że kartka będzie oryginalna i unikalna. A to samo w sobie ma ogromną wartość. Oczywiście, tego rodzaju kartki są nieco droższe niż zwykłe - ale na pewno przypadną do gustu obdarowanym.

kartka walentynkowa

Zrób coś samodzielnie!

Kartka Walentynkowa nie musi być perfekcyjna, jeśli jest wykonana z miłością - przez osobę, która chce w ten sposób wyrazić swoje uczucie. Taka kartka zdecydowanie najbardziej wzrusza, dlatego jeśli posiadasz choć minimalne umiejętności manualne w tym zakresie oraz nieco czasu, naprawdę lepiej będzie jeśli stworzysz coś samodzielnie. Oczywiście, kartka może być pojedyncza, podwójna, duża, mała, w rozmaitych kolorach, z postaciami lub kwiatami, z wielkim sercem, albo jeszcze innym elementem. Można wkleić swoje zdjęcie z daną osobą i wykonać samodzielnie ozdoby, bądź też użyć tych już gotowych - które można z łatwością kupić w sklepie papierniczym. W tej chwili są naprawdę wielkie możliwości w tym zakresie. Ozdobne papiery, piękne koperty, samoprzylepne koraliki, błyszczące cekiny, gotowe kwiaty z papieru, wycięte z drewna elementy do przyklejenia - wszystkiego tego można użyć, czyniąc kartkę z jednej strony piękną, a z drugiej prywatną.

A może kartka elektroniczna?

W świecie nowoczesnym, w którym większość życzeń świątecznych wysyłamy sobie poprzez SMS, powstaje pytanie, czy przypadkiem również Kartka Walentynkowa elektroniczna nie byłaby stosownym rozwiązaniem. Oczywiście, są liczne tego rodzaju kartki dostępne online, które można szybko uzupełnić własnymi słowami i wysłać. Zdecydowanie jednak polecamy kartki, które można zachować i które świadczą o większym trudzie włożonym w ich znalezienie (choćby takim jak przejście do sklepu by je kupić).