Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Na jakie cechy kleju w sztyfcie najlepiej zwracać uwagę podczas zakupu?

Niektóre akcesoria znajdują zastosowanie zarówno w wyprawce ucznia, jak i podczas codziennej pracy osoby zatrudnionej w biurze. Jednym z nich jest klej w sztyfcie, nieoceniony nawet pomimo tego, że wraz z postępem technologicznym zmienia się styl pracy tak ucznia, jak i pracownika administracyjnego. Jak zatem przystąpić do jego wyboru, jeśli zależy nam na tym, aby klej był naprawdę pomocny?

Rozmiar ma znaczenie

Producenci zdają sobie sprawę z tego, że klej w sztyfcie znajduje dziś zastosowanie w wielu miejscach. Jego opakowania mogą mieć więc różne rozmiary. W sprzedaży dostępne są zarówno kleje o niewielkich wymiarach, które sprawdzają się znakomicie podczas codziennej pracy, jak i kleje o imponujących gabarytach. Te ostatnie promowane są zwykle jako tańsze (w ogólnym rozrachunku) od niewielkich produktów, przed ich zakupem warto jednak zastanowić się, czy będą opłacalne także w naszym przypadku. Jeśli klej jest używany niemal codziennie, zakup z pewnością będzie satysfakcjonujący. Jeśli jednak poszukujemy kleju dla ucznia, warto pomyśleć przede wszystkim o niewielkim produkcie. Klej o kompaktowych rozmiarach z pewnością będzie miał swoje miejsce w piórniku, sam uczeń z pewnością zaś nie doświadczy rozczarowania związanego z tym, że produkt wysechł jeszcze zanim opakowanie zostało zużyte.

Coraz dłuższa gwarancja

Dorośli, którzy dziś kompletują wyprawki dla swoich dzieci, z pewnością doskonale pamiętają, że wysychanie kleju było jedną z największych bolączek jego posiadaczy. Często już kilka tygodni po jego otwarciu, klej nie nadawał się do użycia i konieczne było udanie się do sklepu po kolejny egzemplarz. Zwykle też okazywał się pozbawiony swojej funkcjonalności właśnie wtedy, gdy najbardziej go potrzebowano. Firmy, które dziś przygotowują kleje w sztyfcie robią wszystko, aby tego rodzaju wspomnienia nie determinowały zakupów. Na opakowaniach często można więc znaleźć informację o tym, że z kleju można korzystać nawet 24 lub 36 miesięcy po jego otwarciu. Osoby, które mają z nim kontakt na co dzień potwierdzają zresztą, że nie są to wcale deklaracje bez pokrycia.

Bezpieczeństwo w szkole i biurze

Klej w sztyfcie nie jest rozwiązaniem drogim, nic więc dziwnego, że to nie czas jego przydatności do użycia ma decydujące znaczenie dla decyzji konsumentów dotyczących zakupu konkretnego produktu lub rezygnacji z niego. Znacznie ważniejsze wydaje się to, jaki jest skład produktu. I pod tym względem mamy jednak do czynienia z istotnymi zmianami na lepsze. Kleje w sztyfcie już od dawna nie mają w swoim składzie substancji toksycznych. Te przez lata wzmacniały działanie tego rodzaju produktów, stanowiły jednak bardzo duże zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Nowoczesne kleje nie tylko nie posiadają rozpuszczalników, ale również nie prowadzą do niszczenia lub deformacji powierzchni, na których są stosowane. Nawet najmłodsi uczniowie mogą więc korzystać z nich z łatwością bez obaw, że przykleją nie obrazek, jak oczekuje tego nauczyciel, ale sąsiadujące ze sobą kartki papieru. Właściwość ta nie tylko ułatwia klejenie, ale również sprawia, że jest ono bardziej niż dotychczas satysfakcjonujące.  

Kup klej w sztyfcie na Alibiuro.pl