Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Opakowania na wyjątkowe okazje

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że nie mniejsze znaczenie od samego prezentu ma opakowanie, w którym został umieszczony. Nie chodzi tu wyłącznie o rodzaj opakowania, ale także o jego formę i przekaż, jaki ze sobą niesie. Warto też zwrócić uwagę na to, że sama istota pakowania prezentów również jest bardzo ważna. Dlaczego nie decydujemy się na wręczanie podarków pozbawionych opakowania?

Chciałoby się powiedzieć, że pakowanie prezentów to tradycja stara jak świat. Rzeczywiście ten zwyczaj towarzyszy nam od dawna, a nasila się w takich okresach jak święta, walentynki i mikołajki. Dlaczego jednak nie pominąć go i nie oferować prezentów bez ozdobnej torebki lub pudełka?

Aura tajemniczości

Warto zwrócić uwagę, że opakowania pełnią bardzo ważną funkcję. Zanim jeszcze wręczymy prezent osobie, dla której zostały przeznaczone, wzbudzamy w niej nieposkromioną ciekawość na temat tego, co może znajdować się w środku. To właśnie jedno z najważniejszych zadań opakowania. Spowić przedmiot aurą tajemniczości i zaintrygować drugą osobę. Wzbudzić w niej zainteresowanie oraz ekscytację, która towarzyszy takim chwilom. Czy podobne emocje dałoby się uzyskać, oferując wprost konkretny przedmiot? Prawda jest taka, że ozdobne opakowanie sprawia, iż nawet rzeczy  skromne stają się wyjątkowe.

Budowanie atmosfery podniosłej chwili

Ozdobne opakowania mają do spełnienia jeszcze jedno istotne zadanie. Dzięki nim moment wręczania upominku staje się bardziej podniosły i uroczysty. Sami – dopasowując rodzaj opakowania do konkretnej okoliczności – możemy budować uroczystą otoczkę wokół konkretnego wydarzenia, wpływając tym samym na emocje innych osób.

Budowanie więzi i okazywanie szacunku

Co prawda można byłoby wręczyć pozbawiony całej otoczki podarek w wersji saute, ale czy efekt naprawdę byłby zadowalający? Nawet wielkie gabarytowo przedmioty, które trudno schować do pudełka, obwiązane czerwoną wstążką prezentują się znacznie lepiej, niż wtedy, gdy je tej ozdoby pozbawimy. Dzięki opakowaniu możemy pokazać, że nam na kimś zależy lub że okazujemy mu sympatię. Jego forma stanowi też wyraz naszego szacunku i wskazuje na wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowanie prezentu. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że oprócz ozdobnych toreb (które są bardzo niewymagające) możemy zdecydować się na opakowania z dekoracyjnego papieru (tu potrzebne jest już znacznie większe zaangażowanie).

Ekopakowanie

Ktoś mógłby powiedzieć, że pakowanie prezentów jest niemodne i nieekologiczne. A ja odpowiem, że wybierając rozważnie, nie będziemy szkodzić środowisku. Osoby, którym losy planety leżą na sercu, mogą wybierać opakowania biodegradowalne. Papierowe torby oraz ozdobne kartonowe pudełka znajdziemy na stronie E-hurtownia-opakowan.pl. Szeroki wybór umieszczonych na nich nadruków pozwoli dopasować opakowanie do konkretnej okoliczności.

Pakując prezenty, należy wziąć pod uwagę jeszcze jedno. Wybór opakowania uzależniamy nie tylko od okoliczności, ale również od kilku innych, istotnych kwestii. Jedną z nich pozostają wzajemne relacje dwóch osób. Nieco inne opakowanie wykorzystamy, wręczając podarek osobie bardzo bliskiej, a inne, jeśli planujemy wręczyć prezent koledze z pracy. Ważny jest też wiek darczyńcy, jak i osoby obdarowywanej. Umiejętny dobór opakowań pozwoli zachować efektowny wygląd prezentów i okazać szacunek drugiej osobie.

Materiał partnera zewnętrznegp