Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Panele wygłuszające sposobem na hałas

Panele wygłuszające Eho Muteboards są jednym ze sposobów na poprawienie akustyki pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Nie wymagają izolacji całej przestrzeni ścian i sufitów a jedynie określonych ich obszarów.

W dobie dynamicznego rozwoju technologii hałas staje się zjawiskiem coraz bardziej uciążliwym. W pomieszczeniach biurowych obniża poziom wydajności i ma wpływ dekoncentrujący. W mieszkaniach prywatnych uniemożliwia relaks i odpoczynek. Instalacja paneli wygłuszających wpływa korzystnie na redukcję niepożądanych dźwięków, będących echem stukających obcasów, brzęku kluczy czy urządzeń pracujących wewnątrz pomieszczenia. Stanowią również barierę dla sygnałów przychodzących z zewnątrz. Czym są i jak działają panele wygłuszające EHO Muteboards?

Akustyczny komfort pomieszczenia

Do niedawna sądzono, że hałasem są przede wszystkim dźwięki o wysokim stopniu natężenia. Obecnie wiadomo, że każdy sygnał odbierany przez zmysł słuchu jako uciążliwy, ma destrukcyjny wpływ na samopoczucie i komfort psychiczny. Co więcej, długotrwałe wystawienie na tego typu dokuczliwe pogłosy może spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu.

Na początku 2018 roku wprowadzono w Polsce - obowiązującą wszystkich architektów i stawiających nowe budynki inwestorów, normę pogłosową PN-B-02151-4:2015-06. Zawiera ona obligatoryjne regulacje prawne, określające warunki pogłosowe jakie mają być spełnione, przy oddawaniu do użytku kolejnych pomieszczeń. Co jednak z budynkami wcześniej powstałymi? Jednym z ciekawych rozwiązań architektonicznych jest wyposażenie pomieszczenia w dekoracyjne panele wygłuszające z naturalnych materiałów, na przykład w moduły EHO Muteboards.

Eho Muteboards

Akustyczne panele EHO Muteboards

Techniczne parametry paneli EHO Muteboards zostały tak skonstruowan, aby spełniać określone przez normę pogłosową kryteria. Ich powstanie jest owocem współpracy firmy DeDe Furniture z naukowcami Wydziału Inżynierii Materiałowej i Robotyki. Wynikiem przeprowadzonych testów, było powstanie trójwymiarowej, hybrydowej struktury paneli EHO, która łączy w sobie funkcję absorbera i dyfuzora akustycznego.

Dekoracyjne panele akustyczne

Naturalny materiał i oryginalny kształt trójwymiarowych płyt akustycznych, wnosi do pomieszczenia poza funkcją ochronną, atrakcyjne walory estetyczne. Moduły wytwarzane są z drewna bukowego lub dębowego, w czterech wariantach kolorystycznych. Produkcja paneli, jest ściśle związana z ideą zrównoważonego rozwoju, co pozwala uzyskać znakomity balans pomiędzy jakością i ostateczną ceną modułów. Ich wytwarzanie nie wywiera również szkodliwego wpływu na środowisko.

Łatwy montaż modułów dźwiękochłonnych

Zamocowanie paneli akustycznych na ścianie lub suficie nie wymaga pomocy eksperta. Opatentowany przez spółkę DeDe furniture praktyczny system montażu bazuje na metalowej konstrukcji, złożonej z giętych profili. Bezpośrednio do ściany mocowane są pionowe listwy, do których przykładane są w poprzek odpowiednio wyrzeźbione profile. Charakterystyczna perforacja na poziomych listwach umożliwia precyzyjną regulację trójwymiarowych drewnianych płyt na stelażu, redukując do zera możliwość powstania szczelin bądź odchyleń.

Dowiedz się więcej