Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Tiny tattoo, czyli najlepszy wybór na pierwszy tatuaż. Gdzie możesz go wykonać?

Tatuaże są bardzo modne i coraz więcej osób decyduje się na taką ozdobę. Oczywiście nigdy decyzji nie można podejmować pod wpływem impulsu bądź też chwili, wszak ta ozdoba jest na całe życie. Bardzo ważne jest też udanie się do profesjonalnego salonu tatuażu, dzięki temu można liczyć na świetny efekt. Oczywiście modne są tatuaże w naprawdę różnym stylu. Obecnie ciekawy wydaje się tiny tattoo. Gdzie najlepiej go wykonać?

Tatuaż „tiny” – minimalizm zawsze w cenie

Jak można się domyślić styl tatuowania tiny tattoo pochodzi od angielskiego słowa „tiny”, a w więc "malutki". Zatem odnosi się do wielkości tatuażu. Taka ozdoba doskonale wpisuje się w estetykę minimalizmu. Sam tatuaż jest stosunkowo mało widoczny, chyba że zdecydujemy się na taką ozdobę na twarzy. Tatuaże tiny są także świetnym wyborem na pierwszy tatuaż, wszak są naprawdę maleńkie, zatem jeżeli taka ozdoba się Wam znudzi, to sam koszt usunięcia nie będzie wysoki. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że pielęgnacja małego tatuażu absolutnie nie różni się od tego solidnych rozmiarów, a więc musicie pamiętać o odpowiednim nawilżaniu skóry, ale i ograniczaniu jej ekspozycji na promieniowanie UV.

Dlaczego mały tatuaż to dobry wybór?

Ok, bądźmy szczerzy, wiele decyzji podejmujemy pod wpływem chwili. Czasami wystarczy tylko moment i już lądujemy w salonie tatuażu i czekamy na „spontaniczną” dziarę. Zapewne uleganie impulsom i korzystanie z życia ma wiele zalet. Ale nie zawsze decydowanie się na tatuaże pod wpływem chwili jest dobre. Otóż problem pojawia się, gdy podjęliśmy decyzję o dużym tatuażu, a w naszej pracy obowiązuje dress code i to w najbardziej formalnym wydaniu. Oczywiście można powiedzieć, że "moje ciało, mój wybór", ale pracodawcy nie są tak wyrozumiali, szczególnie jeżeli pracujemy w miejscu, gdzie obowiązuje wewnętrzny regulamin i np. bankier z wielką dziarą na szyi nie do końca wpisuje się w politykę firmy. Wtedy też może się okazać, że będziemy musieli ukrywać tatuaż, ale od czego są szale, apaszki,a w razie konieczności fluidy silnie maskujące i kryjące. Ale tak poważnie, to trzeba pamiętać, że jako osoby dorosłe, mamy swoje prawa, ale też obowiązki, zatem jeżeli podejmujemy pracę w miejscu, gdzie niezbędny jest bardzo elegancki wygląd i akceptujemy politykę firmy, to musimy liczyć się z tym, że możemy nie tyle utracić posadę, właśnie ze względu na duży tatuaż w bardzo widocznym miejscu, ale być „na cenzurowanym”. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku tatuażu tiny, a mianowicie można zdecydować się na niego bez jakichkolwiek konsekwencji, wszak jest naprawdę niewidoczny.

Gdzie warto wykonać tatuaż tiny?

Malutkie tatuaże mają to do siebie, że można wykonać je praktycznie w każdym miejscu i jednocześnie będą świetnie się prezentować. Doskonale wyglądają na nadgarstku, dłoni, ramieniu czy nawet przy kostce. Nie możemy jeszcze nie wspomnieć o tatuażach na palcu. Dla osób, które preferują zdecydowanie większy hardcore proponujemy wykonanie go po wewnętrznej stronie wargi. Brzmi i prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie. Oczywiście możliwości jest naprawdę sporo, aż chce się powiedzieć, że ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

Jaki tatuaż tiny wybrać?

Tatuaże tiny mają to do siebie, że są minimalistyczne i malutkie, a więc są niezwykłe w swojej zwyczajności. Zatem mogą stanowić więcej niż tylko zwykłą ozdobę ciała. Na pewno wyróżnia się podejście sentymentalne, a więc tatuaż odnosi się do jakieś sytuacji czy też jest związany z uczuciami, chwilą, a także emocjami. Można też wybrać modele, które wpisują się w podejście psychologiczne, a zatem ich znaczenie może odnosić się do walki np. z depresją, a także datą zakończenia odwyku. Podejście psychologiczne jest ściśle związane z tym sentymentalnym. Oczywiście możecie także sugerować się modą, a więc będziecie wtedy hołdować zasadzie, że inni mają, a więc chcę mieć i ja.

Tatuaż to niewątpliwie doskonała ozdoba ciała. Ale nie polecamy Wam wykonywanie tatuaży pod wpływem danej chwili, gdyż już po krótkim czasie może się okazać, że będziecie żałować swojej decyzji, a usuwanie tatuaży, nawet tych małych, może być bolesne.

Artykuł sponsorowany