Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Urlop w Polsce to świetny pomysł

Urlop, wakacje, ferie zimowe, długi weekend – co łączy te wszystkie słowa? Oczywiście kluczem jest tutaj zasłużony wypoczynek, na który większość z nas wybiera się przynajmniej raz w roku. Gdzie najczęściej wybierają się Polacy? Oczywiście duże grono preferuje wyjazdy zagraniczne. Biura podróży kusza atrakcyjnymi ofertami i wakacjami pod przysłowiową palmą. Okazuje się jednak, że spora część naszych rodaków zostaje w Polsce. Wśród miłośników krajowego wypoczynku przeważają trzy kierunki – góry, Mazury i morze. Skupmy się na chwilę na Bałtyku, które może pozwolić nam na wymarzony wypoczynek i zapewnia liczne atrakcje – niezależnie od pory roku i temperatury. 

Gdańsk – przepiękne miasto północnej Polski

Wśród nadmorskich kierunków szczególną uwagę przyciąga Trójmiasto. Aglomeracja łączy w sobie atrakcyjne położenie geograficzne i wszystkie zalety dużej metropolii. Oczywiście główną atrakcją jest morze, które latem zamienia się w spełnione marzenie miłośników sportów wodnych i plażowania. Zimą sprzyja natomiast długim spacerom i podziwianiu widoków. O każdej porze roku odbywają się tutaj także liczne koncerty, festiwale i inne wydarzenia kulturalne. Gdańsk i całe Trójmiasto to jednak znacznie więcej niż tylko natura. Miasto jest jednym z najpiękniejszych i najchętniej zwiedzanych metropolii w całej Europie. Jego niesamowite położenie idealnie współgra z perełkami architektonicznymi, zabytkami i przepięknym starym miastem. Na Pomorzu mamy też okazję spróbować przepysznych lokalnych dań. Rzecz jasna w tutejszej kuchni przeważają ryby morskie – nic nie sto jednak na przeszkodzie, aby rozkoszować się tu smakami z niemal całego świata. Gdańsk to także niemy świadek historii naszego kraju – odwiedzić warto więc liczne miejsca pamięci i muzea. Warty uwagi jest także stadion miejski, który był jednym z obiektów, na których rozgrywano mecze Euro 2012. Swoją wizytę w Gdańsku warto dokładnie zaplanować – dwa lub trzy dni mogą nie wystarczyć, aby w pełni skorzystać z bogatych możliwości trójmiejskiej aglomeracji. Warto więc dużo wcześniej zadbać chociażby o rezerwację pokoju hotelowego.

Najlepsze noclegi w Gdańsku

Dlaczego wcześniejsze planowanie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na popularność miasta wśród turystów. Kwatery, domki, apartamenty, hotele i pokoje rozchodzą się w Gdańsku jak ciepłe bułeczki. Duży wybór może zapewnić nam jedynie rezerwacja z dużym wyprzedzeniem. Gdzie szukać najlepszych ofert? Oczywiście w internecie – w sieci znajdziemy sporo serwisów poświęconym podróżowaniu i turystyce. Jedną z ciekawszych opcji znaleźć możemy pod tym adresem https://noclegi.pinbook.pl/gdansk. Portal pozwala także na odnalezienie ofert z innych miast – nie musimy się więc ograniczać jedynie do Gdańska. Z pewnością warto jednak odwiedzić miasto, które przez wielu nazywane jest najpiękniejszym w Polsce.