Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Weekend na nartach w Polsce - gdzie pojechać i ile może nas kosztować?

Nacieszyć oczy widokami, zmęczyć ciało na stoku i zregenerować się przy grzańcu – brzmi kusząco? Gdzie w Polsce pojechać na narty? Zapraszamy do lektury!

Szklarska Poręba

Choć ta niezwykle urocza i klimatyczna miejscowość nie ma najlepszej infrastruktury, a najbardziej problematyczny jest brak systemu sztucznego naśnieżania, to rekompensuje to różnorodność tras. Główne tereny zjazdowe znajdują się na północnych stokach Szrenicy, ale w miejscowości jest ukrytych także wiele mniejszych stoków I łączek.

Za weekendowy pobyt w apartamencie dla dwóch osób możemy zapłacić od 880 do 1100 zł. Do dyspozycji mamy zazwyczaj w pełni wyposażoną kuchnię, środki czystości, prywatną łazienkę, suszarkę, żelazko, ręczniki, pościel, telewizor, odtwarzacz, wifi, taras z widokiem oraz parking.

Szczyrk

Mimo iż jest niewielką miejscowością oferuje amatorom sportów zimowych dużo ośrodków i stacji narciarskich, m.in.:
- kompleks narciarski „Biały Krzyż”, gdzie działają dwa wyciągi: orczykowy oraz talerzykowy,
- Beskid Sport Arena, gdzie także możemy skorzystać z dwóch tras oraz snow park’u. Obiekt jest otwarty 7 dni w tygodniu w dwóch sesjach (dziennej od 8:30 do 16 i wieczornej od 17:30 do 20:30),
- Ośrodek Narciarski Czyrna-Solisko ze słynnymi trasami Bieńkula i Golgota.

Za dwa noclegi dla pary możemy zapłacić już od 420 zł. Mamy wówczas do dyspozycji w pełni wyposażony apartament z aneksem kuchennym, własną łazienką i wszelkimi udogodnieniami. Za pobyt w hotelu z dostępem do regeneracyjnej strefy SPA zapłacimy od 1100 do nawet 1700 zł.

Zieleniec (Duszniki Zdrój)

Jest to jedyne miejsce w Polsce o mikroklimacie zbliżonym do alpejskiego. Dzięki temu bardzo dobre warunki śniegowe utrzymują się tam od końca listopada do połowy kwietnia. Do dyspozycji mamy około 30 wyciągów narciarskich, współczesne koleje z osłonami oraz telemix, czyli sześcioosobowe kanapy z gondolami. Na jednym karnecie możemy korzystać aż z 20 km tras narciarskich.

Ceny za wynajem apartamentu zaczynają się już od 480 zł (2 noce, 2 śniadania dla 2 osób).

Bukowina Tatrzańska

Weekendowi narciarze mają tu do dyspozycji m.in. naśnieżany, ratrakowany i sztucznie oświetlony stok obsługiwany przez 400 metrowy wyciąg talerzykowy UFO, Stację Turnia, Stację Narciarską Rusiń-ski oraz kompleks rekreacyjny Terma Bukowina.

Weekendowy pobyt ze śniadaniami może kosztować od zaledwie 540 do 1600 zł.

Za nami noworoczne wyprzedaże i walentynki, za chwilę Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzny i Wielkanoc, a w perspektywie urlop. Jeśli chcemy zafundować sobie weekend wytchnienia na nartach, a nie chcemy uszczuplać oszczędności, możemy skorzystać z pożyczki online. Zanim przyjdzie wiosna i doczekamy ciepłych i jasnych dni wypełnionych wycieczkami rowerowymi i grillem na działce lub nad jeziorem, warto po raz ostatni nacieszyć się zimową aurą i podładować baterie w górskim plenerze.

 

Materiał zewnętrzny