Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Wózek fryzjerski - jaki wybrać?

Salon fryzjerski nie istnieje bez koniecznych akcesoriów i niezbędnych elementów dodatkowych. Jednym z najważniejszych z nich jest wózek fryzjerski, zwany także pomocnikiem fryzjerskim. Przechowuje on niezbędne nam w salonie akcesoria i sprawia, że są zawsze dostępne na wyciągnięcie naszej ręki. W jaki wózek najlepiej zainwestować? Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Cechy dobrego wózka fryzjerskiego

Profesjonalny wózek fryzjerski powinien przede wszystkim spełniać swoją funkcję. Powinien być łatwy do przemieszczania, czyli tym samym prosty w obsłudze. Najlepiej sprawdzają się wózki, które posiadają kółka, pozwalające przemieszczać produkt w dowolne miejsce. Istotne jest również, by wózek był pojemny i umożliwiał zmieszczenie w nim jak największej liczby niezbędnych nam w pracy akcesoriów fryzjerskich. Im więcej posiada różnorodnych szuflad, schowków, uchwytów na narzędzia i kuwet, tym lepiej dla jego posiadacza. Ważne jest, by umożliwiał schowanie najcenniejszych elementów i zamknięcie ich na klucz. Wózek fryzjerski powinien znacząco wpływać na poprawę porządku w naszym salonie. Duże wózki pozwalają na przechowywanie rozmaitych sprzętów, natomiast małe są doskonałą pomocą w trakcie wykonywania pracy (nazywane są często pomocnikami). Oprócz tego produkt powinien się nienagannie prezentować, by stanowić kolejną ozdobę naszego eleganckiego salonu.

wózek fryzjerski

Wózek fryzjerski z oferty firmy AYALA

Wózek fryzjerski - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wybierajmy wózek fryzjerski w miejscu pewnym i polecanym przez innych. Zapoznajmy się z opiniami na temat danego miejsca lub produktu. Nie stawiajmy na zakupy od nieznanych producentów lub z niepewnych źródeł. Warto najpierw poczytać komentarze w sieci lub zapytać pobliskie otoczenie o dany sprzęt lub konkretną markę. Nie nabierajmy się także na podejrzane oferty promocyjne – sprzęt dobrej jakości zawsze trochę kosztuje, dlatego zbyt niska cena może, a nawet powinna wzbudzić nasze wątpliwości. Poza ceną i miejscem zakupu ważny jest też wygląd wózka. Najlepiej, by był on stylistycznie dopasowany do naszego salonu, by nie zaburzać jego ogólnego odbioru. Niezwykle istotne jest, by był to produkt wysokiej jakości, dlatego zwróćmy uwagę na sposób jego wykonania i materiał, z którego został zrobiony. Zadbajmy też o to, by wózek posiadał wiele schowków i szafek, byśmy nie musieli martwić się o zmieszczenie naszych fryzjerskich akcesoriów. Sprzęt powinien mieć stabilną konstrukcję i dużą pojemność, aby zapewnić nam jak najwyższy komfort naszej pracy. Przykładowo w ofercie marki Ayala znajdziemy wózek fryzjerski Viki, który posiada cztery szuflady, a oprócz tego boczne uchwyty na szampony oraz specjalny uchwyt na suszarkę. Dodatkowymi atutami są zamykane roletki i pojemniki na gazety. Jest to sprzęt najwyższej jakości, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Najważniejsze, by decyzję o zakupie podjąć świadomie i bez pośpiechu. Zapoznajmy się najpierw z opiniami na jego temat, porozmawiajmy szczerze ze sprzedawcą, dokładnie obejrzyjmy sprzęt, a dopiero później dokonajmy dobrego zakupu - podkreśla redaktor portalu pasjafryzjerstwa.pl