Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Wycieczka na Seszele - podstawowe informacje

Marzysz o wycieczce na Seszele? Nic dziwnego! To jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Wyspiarskie państwo składające się ze 115 bajecznie pięknych wysp, w większości niezamieszkanych i oblewanych ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego to idealne miejsce do wypoczynku i oderwania się od codzienności. Seszele to w większości wyspy koralowe, tylko nieco ponad 30 ma pochodzenie wulkaniczne. Dzięki temu można tu podziwiać barwną rafę koralową. Dodajmy do tego jeszcze wspaniały klimat panujący przez cały rok, a zrozumiemy, dlaczego Seszele są tak popularnym kierunkiem dla turystów z całego świata.

 

Co trzeba wiedzieć, jeśli chcemy wybrać się na Seszele?

 

Choć to egzotyczny kraj afrykański, nie musimy szczególnie przygotowywać się do wyjazdu. Obywateli Polski nie obowiązują wizy – oczywiście, gdy przyjeżdżają w celach turystycznych i na okres nie dłuższy niż 90 dni. Nie trzeba też wykonywać dodatkowych szczepień poza zestawem podstawowym zalecanym wszystkim podróżującym. Ta łatwość to ogromny atut tej destynacji. Możemy szybko wykupić wycieczkę i po prostu cieszyć się wypoczynkiem w rajskim otoczeniu” – zachęca ekspert z http://phontour.pl/a/cukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-na-seszele.

 

Co jeszcze trzeba wiedzieć, planując wycieczkę na Seszele?

 

Kiedy jechać na Seszele?

 

Panujący tu klimat tropikalny sprawia, że na Seszelach sezon turystyczny trwa przez cały rok. Wszystko dzięki temu, że nawet pora deszczowa nie oznacza tu pogody, która utrudniłaby plażowania, choć dla niektórych wilgotność powietrza może wówczas za wysoka.

 

Ile kosztuje wycieczka na Seszele?

 

Jeśli planujesz wyjazd z biurem podróży, musisz spodziewać się opłaty rzędu 10 tysięcy złotych za osobę – to cena pobytu na okres od 10 do 14 dni, zależnie od standardu noclegów. Dodatkowo płatne jest wyżywienie oraz wycieczki fakultatywne i inne atrakcje. Jeśli planujesz wyjazd typu all inclusive musisz liczyć się z wydatkiem około kilkunastu tysięcy.

 

Zdecydowanie tańszy będzie wyjazd organizowany samodzielnie. Najwyższa kwota wiąże się z zakupem biletów lotniczych – tutaj nawet przy promocjach trudno spodziewać się kwoty niższej niż 3500 zł. Możemy natomiast sporo zaoszczędzić wybierając noclegi nie w hotelach, a w tzw. guest house’ach. Najtańszą opcją wyżywienia jest natomiast samodzielne przyrządzanie posiłków oraz jedzenie w lokalach typu take away.

 

Co warto zrobić i zobaczyć na Seszelach?

 

Seszele to przede wszystkim idealne miejsce do plażowania i relaksu. Warto też korzystać z fantastycznych warunków do nurkowania i pływania, to też okazja, by podziwiać tutejszą rafę koralową, która jest wyjątkowo rozbudowana i barwna. Warto też poświęcić nieco czasu na eksplorowanie poszczególnych wysp – trekking to miła odmiana od wylegiwania się na plaży, a poznawanie kreolskich wiosek jest fascynującym doświadczeniem. Duża atrakcją Seszeli jest też przepiękna i egzotyczna przyroda tego kraju. Turyści kochają szczególnie ogromne żółwie, które często można tu spotkać. Od maja do września na Seszelach występują wymarzone warunki do surfowania. W wielu miejscach możemy też skorzystać z oferty rejsu tradycyjną łodzią – nurkowanie z lodzi to dodatkowa atrakcja.

 

Trudno tez nie wspomnieć o znakomitej lokalnej kuchni. Na Seszelach skosztujemy potraw, które powstały pod wpływem kuchni francuskiej, hinduskiej i afrykańskiej, co jest intrygującym połączeniem. Kuchnia tego regionu oparta jest na rybach i owocach morza, nie brakuje też świeżych owoców. W upalne dni pragnienie gasimy świeżo wyciskanymi egzotycznymi sokami lub wodą kokosową, którą pije się tu wprost z przeciętego na pól orzecha – zwykle dopiero co zerwanego z palmy rosnącej przy plaży.