Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Zegarek – jak wybrać?

Zegarek to dziś już nie tylko czasomierz. W dobie telefonów komórkowych i smartwatchy tradycyjny zegarek traktowany jest raczej jako element stroju oraz biżuteria. Jednak kupując zegarek powinniśmy wziąć pod uwagę nieco więcej czynników, niż tylko jego wygląd.

Tradycyjny zegarek – jaki mechanizm wybrać?

Oczywiście zegarek przede wszystkim powinien spełniać swoje funkcje i powinien mierzyć czas, a do wyboru mamy kilka mechanizmów, które napędzają czasomierze. Fani klasyki mogą skusić się na zegarki mechaniczne, które posiadają mechanizm nakręcany ręcznie. To zwykle elegancka klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Zegarek mechaniczny trzeba jednak regularnie nakręcać, zwykle co kilka dni, co może stanowić pewien problem.

Z kolei zegarki automatyczne rozpoznamy po jednostajnym ruchu wskazówek. Zegarek nakręca się sam podczas ruchu ręki użytkownika. Jednak odłożone na półkę potrafią się rozregulować i potrzebują dodatkowego nakręcenia.

Zdecydowanie najczęściej wybieranym typem mechanizmu jest mechanizm kwarcowy (quartz). Takie zegarki są zasilane baterią, którą należy regularnie wymieniać po jej wyczerpaniu – zwykle bateria wytrzymuje od roku do nawet dwóch lat. Sam zegarek nie musi być nakręcany ręcznie. Zegarki kwarcowe są najpopularniejszym typem zegarków ze względu na wygodę ich użytkowania. Duży wybór kwarcowych zegarków posiada sklep z zegarkami e-zegarki.pl.

Rozmiar, pasek, bransoleta

W sklepach mamy ogromny wybór zegarków w każdym stylu. Aby jednak w pełni cieszyć się z nowego czasomierza, powinniśmy dobrze dobrać jego rozmiar. Zmierzmy obwód i szerokość nadgarstka, po czym porównajmy wynik z wielkością koperty zegarka, czyli jego zewnętrzną obudowa. Koperta zegarka może mieć także różne kształty – klasyczny okrąg, kształt elipsy lub owalu lub kwadratu.  

Zegarek może być mocowany do nadgarstka za pomocą paska lub bransolety – są to najpopularniejsze rodzaje mocowania. Dobierzmy najwygodniejsze mocowanie, zwróćmy uwagę na jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany.

Zegarek dopasowany do Twojego stylu

Zegarek powinien stanowić dopełnienie naszego stroju. To nie tylko przyrząd do mierzenia czasu, ale część naszej garderoby. Garnituru lub eleganckiej sukienki nie powinniśmy łączyć ze sportowym cyfrowym zegarkiem, a raczej z klasycznym kwarcowym zegarkiem ze skórzanym paskiem wysokiej jakości, w które wyposażone są np. zegarki Lorus.

Zegarki Tommy Hilfiger zachwycą nas swoją elegancją i szykiem, jeśli wybierzemy zegarek ze złoconą stalową bransoletą, ale mogą być też dopełnieniem codziennego, niezobowiązującego stroju, jeśli wybierzemy zegarek z gumowym wykończeniem paska. Wybór należy do nas – wybierzmy zatem zegarek, który spełni nasze wszystkie oczekiwania!    

Artykuł sponsorowany