Najnowsze artykuły

Czy warto decydować się na trading...

​Ilu traderów tyle strategii i szkół inwestowania. Choć droga każdego inwestora jest inna, to jednak cel jest jeden - otwierać i zamykać jedynie...

Czytaj Więcej

TOP 5 atrakcji dla dzieci w Warszawie

Warszawa to pełna gama atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych – tutaj każdy może znaleźć dla siebie coś w sam raz. Zapraszamy do sprawdzenia TOP 5 atrakcji dla dzieci w stolicy!

Centrum Nauki Kopernik

To jedna z największych atrakcji dla najmłodszych w Warszawie. To centrum nauki położone przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie, którego głównym zadaniem jest promowanie i popularyzacja nauki. Wewnątrz znajduje się wiele interesujących, multimedialnych i interaktywnych ekspozycji, które prezentują różne dziedziny nauki – przyrodę, psychologię, robotykę, fizykę. Na zewnątrz znajduje się też Planetarium Niebo Kopernika, które organizuje pokazy gwiezdnego nieba.

Muzea dla dzieci

Warszawa obfituje też w różne muzea z oddziałami i ekspozycjami dla najmłodszych. Warto wskazać między innymi na Muzeum dla Dzieci w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Domków dla Lalek, Muzeum Ewolucji, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Warszawskie Zoo

Wizyta w warszawskim Zoo może być doskonałą atrakcją dla całej rodziny. Warszawski ogród zoologiczny, który działa od 1928 roku, pozwala na obserwowanie wielu gatunków zwierząt. Największą frajdą dla najmłodszych jest karmienie zwierząt – godziny karmienia można znaleźć na stronie stołecznego Zoo.

Teatry dla dzieci

Doskonałym wyborem będzie również wizyta z dzieckiem w jednym z teatrów dla najmłodszych. Jeśli chodzi o te atrakcje dla dzieci Warszawa ma wiele ciekawych propozycji. Spektakle są kierowane już dla dzieci od pierwszego roku życia. Są przygotowywane specjalnie z myślą o najmłodszych – są wolne od przemocy, interesujące i rozwijające.

Warszawskie parki

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to także świetna atrakcja dla całej rodziny. Warszawa pod tym względem ma wiele interesujących propozycji. Możemy wybrać się do Łazienek Królewskich. Parku Skaryszewskiego, Parku Ujazdowskiego czy Ogrodu Saskiego. W warszawskich parkach organizowane są również różne wydarzenia dla najmłodszych.

 

Materiał zewnętrzny