Najnowsze artykuły

Które warzywa są najzdrowsze?

Wszystkie warzywa mają cenne składniki odżywcze, ale które są najzdrowsze? Zebraliśmy w jednym miejscu te, które warto jeść codziennie. Wybierz...

Czytaj Więcej

Oprawy LED we wnętrzach mieszkalnych

Każdy pokój w twoim domu jest inny. Prawdopodobnie słyszałeś, że światło słoneczne daje energię, ale czy wiesz, że żarówki działają w podobny sposób? Żarówki, które emitują niebieskie fale świetlne, mają zdolności do wytwarzania serotoniny, która powoduje, że ​​jesteśmy skupieni, rozbudzeni i czujni. Żarówki, które nie emitują niebieskich fal świetlnych, pozwalają naszemu mózgowi produkować melatoninę, dzięki czemu jesteśmy zrelaksowani, senni i gotowi na dobry sen.

Żarówki, których temperatura jest wyższa, wytwarzają białe ciepłe światło podobne do ognia, podczas gdy żarówki o średniej temperaturze wytwarzają białe neutralne. Żarówki o wyższej temperaturze wytwarzają białe chłodne światło lub naśladują światło dzienne.
Powszechnym błędem jest myślenie, że jasność żarówki mierzy się w watach. Waty faktycznie mierzą zużycie energii, podczas gdy to lumeny mierzą jasność.

Oświetlenie LED do użytku w sypialni

Większość z nas chce, aby atmosfera w sypialniach była kameralna i spokojna. Unikanie niebieskich fal świetlnych w sypialni sprawi, że Twój rytm dobowy nie będzie mylić światła sztucznego wytwarzanego przez lampy sypialni z naturalnym światłem na zewnątrz. To pozwala mózgowi produkować melatoninę potrzebną do prawidłowego snu. Czy jesteś typem osoby, która lubi czytać nocną porą? Jeśli masz lampkę do czytania przy łóżku lub planujesz ją kupić, miękkie niebieskie lub neutralne odcienie są lepsze do czytania, ponieważ zimny biały kolor tworzy wysoki kontrast ze stroną.

Żarówki LED do biura

Podczas wyboru systemu oświetlenia do domowego biura chcemy mieć pewność, że światło maksymalizuje naszą produktywność w przewidzianej przestrzeni. Umieszczenie w biurze chłodnych białych świateł, które naśladują światło dzienne, zwiększy produkcję serotoniny, utrzymując koncentrację, czujność i energię. Możesz również rozważyć zakup oprawy LED, które oferują możliwość przełączania temperatury barwowej na żądanie.

Oświetlenie LED do użytku w salonie

Salon jest miejscem do przyjmowania gości, rozrywki lub po prostu odpoczynku i relaksu. Niezależnie od tego, czy oglądasz film, czy rozmawiasz z przyjaciółmi, ważne jest, aby mieć kilka źródeł światła w salonie, aby dostosować się do każdej okazji. Podobnie jak w sypialni, dobrze jest unikać jasnych lamp emitujących niebieskie światło, które wytwarzają serotoninę i dostarczają nam energii. Regulowane lampy punktowe można skierować na ściany, aby oświetlić dzieła sztuki, zdjęcia rodzinne lub po prostu zmniejszyć odblaski na telewizorze. Umieszczenie lamp punktowych na ścianach lub sufitach to również świetny sposób na wyeliminowanie niepożądanych cieni.

Oświetlenie LED do użytku w jadalni

Kiedy jemy miły posiłek z rodziną lub gośćmi, nie chcemy, aby oświetlenie było zbyt jasne. Z drugiej strony nie może być zbyt ciemne. Niezależnie od tego, czy jest to popołudniowy brunch, czy późny obiad, ściemnialne oprawy LED zapewniają idealną jasność o każdej porze dnia. Do jadalni zalecamy delikatne lub neutralne odcienie, które tworzą idealną atmosferę. Weź również pod uwagę żarówki LED do opraw żyrandolowych, które są powszechnie używane w jadalni, żarówki LED żyrandolowe oferują teraz piękny kolor i moc świetlną.

Oświetlenie LED do użytku w łazience

Przed pójściem do szkoły lub pracy większość z nas przygotowuje się, patrząc w lustro w łazience. Idealnie byłoby, gdyby oświetlenie pochodziło z lustra, a nie z sufitu. Ponieważ wielu z nas zaczyna dzień od prysznica, umieszczenie wysokiej mocy urządzenia do montażu powierzchniowego w prysznicu jest świetnym rozwiązaniem.

Materiał zewnętrzny

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz