Najnowsze artykuły

Memy internetowe - niewinna rozrywka, czy...

Każdy z nas zetknął się z memami w sieci. Widzimy je na portalach rozrywkowych, a znajomi dzielą się nimi na portalach społecznościowych. Po różnych...

Czytaj Więcej

Pierwszy tatuaż

Najczęściej pierwszy tatuaż powstaje po wielu tygodniach, miesiącach planowania i wymyślania wzoru. Zdarzają się jednak także wybory spontaniczne – nie zawsze fatalne, jednak czasem nietrafne. Warto zastanowić się nad zrobieniem tatuażu, rozsądnie wybrać studio i artystę, przygotować się finansowo oraz psychicznie – to z pewnością zagwarantuje piękną ozdobę na całe życie.

Wzór pierwszego tatuażu

Wzór nie musi być znaczący, magiczny i najlepszy na świecie – takich wzorów po prostu nie ma. Warto jednak zdecydować się na coś ponadczasowego, związanego z trwałymi zainteresowaniami i gustem estetycznym, a nie chwilowym zauroczeniem lub modą. Dobrą praktyką jest wybranie wzoru i odczekanie kilku miesięcy by sprawdzić, czy nadal będzie się podobał.

Ból podczas tatuowania

Ten aspekt bardzo często interesuje osoby, które dopiero planują pierwsze tatuowanie. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, czy robienie tatuażu boli. Zawsze jest to proces polegający na dość głębokim nakłuwaniu skóry i wpuszczaniu pod nią tuszu. Poziom odczuwanego bólu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim jest to indywidualna wrażliwość, próg bólu i nastawienie psychiczne osoby tatuowanej. Po drugie, liczy się miejsce, w którym powstaje wzór. Najbardziej bolesne są miejsca, w których pod skórą nie ma wiele tkanki tłuszczowej ani mięśni, a więc kręgosłup, kostki, biodra, łopatki, żebra. W przypadku niepewności co do własnej reakcji na ten proces warto wybrać na początek mały, niezbyt mocno wypełniony barwą wzór na brzuchu, ramieniu, pośladku.

Tatuażowa wpadka... czy da się usunąć tatuaż? 

Wraz z postępem medycyny estetycznej pojawiło się kilka sprawdzonych metod usuwania tatuażu. Obecnie najskuteczniejszą z nich jest metoda usuwania tatuażu laserem. Zabieg taki powinien być wykonywany seriami i jest dość kosztowny (zależnie od wielkości i intensywności tatuażu). Ceny kształtują się w granicach 300 - 1000 zł (na podstawie https://klinikamurano.com/oferta_usuwanie-tatuazu_219.html).

Jak wybrać salon i artystę?

Style tatuowania różnią się od siebie tak samo, jak style rysunki. Nie każdy artysta wytatuuje wzór akwarelowy lub dotwork. Nie każdy specjalizuje się w stylu komiksowym lub realistycznym. Dlatego warto oglądać portfolio, odwiedzać salony. Warto zapisać się szybciej – dobry, ceniony artysta ma kolejki sięgające nawet roku. W żadnym razie nie można rezygnować z wybranej osoby i studia ze względu na ceny lub czas oczekiwania – to zbyt ważna decyzja. Liczy się także doświadczenie tatuażysty i jego profesjonalizm – to, czy pracuje zawsze w sterylnych warunkach, czy udziela porad dotyczących pielęgnacji tatuażu, czy kontakt z nim jest odpowiedni.

jak dbać o tatuaż

Jak dbać o świeży tatuaż?

Przede wszystkim, wykonująca go osoba powinna dokładnie poinstruować klienta. Warto jednak pamiętać o kilku uniwersalnych zasadach. Tatuaż w pierwszych dniach istnienia jest raną, którą trzeba przemywać i smarować maścią. Przez kilka pierwszych dni zwykle zabezpiecza się go folią, by nie wdało się zakażenie. Tatuaże goją się różnie – w zależności od indywidualnego tempa regeneracji, procesu pielęgnacji oraz miejsca.

Koszt tatuowania

Wszystko zależy od studia, osoby oraz specyfiki wzoru. Jednak nawet bardzo mały tatuaż nie będzie kosztował mniej, niż 200 złotych (przykładowy cennik: https://www.sorrymomtattoo.pl/cennik). Nie warto na nim oszczędzać i szukać podejrzanych, tanich alternatyw – chodzi tu nie tylko o estetykę, ale także o zdrowie. W przypadku wykonania tatuażu przez osobę niewprawioną i nieprofesjonalną może ucierpieć i jedno, i drugie.