Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Azjatycki rytuał pielęgnacyjny w Twojej łazience

Podczas codziennej pielęgnacji naszej twarzy możemy nieświadomie popełniać wiele błędów, które regularnie powtarzane, fatalnie odbiją się na kondycji skóry. Niedokładny demakijaż, albo co gorsze – brak demakijażu, zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków do typu cery, zbyt ciężka konsystencja kremów – to tylko kilka z podstawowych pielęgnacyjnych wpadek kobiet.

Jak więc wystrzec się błędów i odpowiednio zadbać o wymagającą skórę twarzy? Inspiracją może stać się dla nas popularny azjatycki rytuał pielęgnacyjny z wykorzystaniem naturalnych, aloesowych kosmetyków z linii Aloe Via od LR Health&Beauty, których skład opiera się głównie na czystym miąższu z aloesu, dzięki czemu mają właściwości nawilżające i kojące. W naturalny sposób wspierają też regenerację skóry oraz wpływają na jej sprężystość.

Demakijaż

Jeżeli chcesz cieszyć się promienna, gładką cerą, demakijaż powinien stać się podstawą codziennej pielęgnacji. Resztki kolorowych kosmetyków zmyj najlepiej zaraz po przyjściu do domu z pracy. Możesz użyć do tego Aloe Vera oczyszczającego, równoważącego mleczka. Produkt ten zawiera aż 50% żelu Aloe Vera oraz bioekstrakt z dzikiej róży, dlatego przy okazji nawilży Twoją skórę. Jeżeli jesteś w podróży, wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się Aloe Vera pielęgnacyjne, oczyszczające chusteczki (30% żelu Aloe Vera) – szybko i w łatwy sposób pozbędziesz się makijażu.

Peeling

Kolejnym ważnym etapem jest złuszczanie martwego naskórka. Azjatki polecają złuszczanie skóry w okolicach tak zwanej strefy T nawet kilka razy w tygodniu. Aby nie podrażnić delikatnej skóry, świetnie sprawdzi się do tego Alo Vera peeling do twarzy o bardzo lekkiej formule, wzbogacony 50% Aloe Vera.

Tonizowanie

Po dokładnym oczyszczeniu powinnyśmy przywrócić naszej skórze naturalne PH. Do tego potrzebny będzie nam tonik. Aloe Vera oczyszczający tonik do twarzy, jak cała linia Aloe Vera, powstał na bazie żelu aloesowego. W Europie mamy skłonności do wybierania toników o właściwościach ściągających. Azjatki stawiają w tym wypadku na nawilżanie, dlatego kosmetyk na bazie aloesu jest idealnym rozwiązaniem.

Pielęgnacja twarzy

Maseczka

Kolejnym krokiem w drodze do idealnie gładkiej cery jest zastosowanie maseczki. W tym wypadku również postawmy na aloesowe nawilżenie. Aloe Vera ekspresowa maseczka nawilżająca zapewnia skórze aż do 95% więcej nawilżenia w 3 minuty, poprawia elastyczność skóry oraz poziom nawilżenia.

Krem pod oczy

W kompleksowym rytuale pielęgnacyjnym musimy pamiętać o tym, że inny krem stosujemy na skórę twarzy, a inny krem pod oczy – gdzie skóra jest o wiele cieńsza i bardziej wymagająca. Aloe Vera krem pod oczy zawiera 50% aloesu, bioekstrakt z oliwek i Haloxyl, który wspomaga usuwanie ciemnego pigmentu, redukując cienie pod oczami.

Nawilżanie oraz ochrona słoneczna

Ostatnim etapem pielęgnacji jest zastosowanie kremu nawilżającego. Azjatki zazwyczaj stosują go jedynie wieczorem, wybierając krem o gęstszej konsystencji, który podczas snu wchłania się w skórę i odpowiednio ją nawilży. Taką rolę spełni też Aloe Vera regenerujący krem na noc. Jeżeli jednak o poranku również chcemy zastosować krem, który jest dobrą bazą pod makijaż, warto wybrać produkt o lżejszej konsystencji, np. Aloe Vera odświeżający żel-krem, który szybko się wchłania, dzięki czemu po nałożeniu podkładu nie powstaną smugi.