Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Chlorofil w płynie - zielony zastrzyk energii

Od jakiegoś czasu słyszy się o zbawiennym wpływie chlorofilu na nasz organizm. Nazywany jest eliksirem młodości, zielonym słońcem czy zieloną krwią. Jego popularność rośnie, zwłaszcza wśród osób promujących zdrowy tryb życia. Jakie właściwości ma ten wyjątkowy napój i kiedy się go stosuje?

To właśnie chlorofil sprawia, że rośliny są zielone. Jest niezbędny w procesie fotosyntezy. Jednak jak się okazuje, ten wyjątkowy składnik jest również niezwykle cenny dla ludzkiego organizmu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o chlorofilu

Rolą chlorofilu w procesie fotosyntezy jest wychwytywanie kwantów światła oraz przekazywanie energii wzbudzenia do centrum reakcji fotoukładu. Stamtąd wybijane są elektrony, które są spożytkowane w następnych etapach fotosyntezy. Jak się okazuje, chlorofil nie jest niezbędny tylko roślinom. Jego budowa chemiczna przypomina hemoglobinę, stąd nazwa “zielona krew”. W dużym stopniu jest związany z transportowaniem tlenu w organizmie, dlatego dobrze, jeśli znajdzie się w codziennej diecie człowieka.

Chlorofil do picia

Tyle się mówi o tym, aby w odpowiedniej diecie zawrzeć zielone warzywa i owoce, a to właśnie chlorofil zapewnia zielony kolor i zdrowotne właściwości roślin.

Jednak powstaje pytanie, jak najlepiej stosować ten cudowny składnik, aby faktycznie działał. Odpowiedzią jest tutaj chlorofil do picia. Jest on w czystej postaci pozyskiwany z młodego jęczmienia. Taki produkt bogaty jest w witaminy A, D, E, nienasycone kwasy tłuszczowe i minerały. Dodatkowo odkwasza organizm i oczyszcza krew.

Picie chlorofilu dobrze działa na układ pokarmowy, ponieważ oczyszcza jelito grube. Wspomaga leczenie niedokrwistości, wzmacnia odporność i obniża poziom złego cholesterolu. Chlorofil znalazł nawet zastosowanie w leczeniu anemii, miażdżycy i hemofilii. Dodatkowo zielony eliksir do picia stał się elementem diety osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Przyspiesza proces przemiany materii i jest świetnym uzupełnieniem diety. Nic więc dziwnego, że nazywany jest “cudownym napojem”.

Obecnie tryb życia człowieka znacznie przyspieszył. Codziennie narażeni jesteśmy na zanieczyszczenia środowiska, stres i wielogodzinną pracę przy biurku. Często to wszystko sprawia, że nie mamy siły na aktywność fizyczną i odpowiednią dietę. Tym samym nasze samopoczucie się pogarsza, nie mamy energii i często czujemy się zmęczeni. Nasz organizm potrzebuje witamin i minerałów, dzięki którym będzie odpowiednio odżywiony. Dzięki regularnemu stosowaniu chlorofilu, mimo szybkiego stylu życia, możemy zadbać o nasze ciało i nastrój.

Więcej informacji na stronie www.