Karty charakterystyki to nieodłączny element regulacji w Unii Europejskiej, pełniący kluczową rolę w informowaniu o zagrożeniach chemicznych. Czy...
Czytaj WięcejKiedy i jak stosować peeling oczyszczający do twarzy?
Skóra ma naturalną zdolność do odnowy. U dwudziestolatków cykl obumierania komórek naskórka i powstawania nowych trwa około 28 dni. U trzydziestolatków wydłuża się już do nawet 30-35 dni. Wraz z wiekiem, proces ten jest coraz wolniejszy. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest jakiś sposób, aby go przyspieszyć? Tak, to właśnie jeden z efektów regularnego stosowania peelingów, a cukrowe peelingi sugar scrubs czynią to niezwykle skutecznie.
Przyspieszenie procesu odnowy naskórka to nie jedyna korzyść z systematycznego poddawania skóry peelingowi. Gdy cera wygląda na szarą i zmęczoną, gdy pojawiają się na niej zaskórniki, to znaczy, że najwyższa pora na zastosowanie dobrego peelingu oczyszczającego, którym może być sugar scrubs. Stosowany systematycznie, skutecznie ją oczyści i przywróci naturalny blask. Mało tego, ten naturalny peeling zawiera mnóstwo cennych składników, które nie tylko oczyszczają, ale również pielęgnują skórę.
Rodzaje peelingów sugar scrubs
Wszystkie rodzaje peelingów sugar scrubs mają jednakową bazę. Ich formuła oparta została na kombinacji trzech rodzajów cukrów. Pierwszy z nich, biały cukier produkowany z buraków cukrowych, ma za zadanie dokładnie oczyścić skórę z martwego naskórka. Skutecznie złuszcza jego zewnętrzną warstwę, odsłaniając nowe, młode komórki. Jednocześnie oczyszcza on cerę, odblokowując pory. Dzięki temu zaskórniki zostają zlikwidowane, a nowe nie będą powstawać na ich miejscu.
Drugim rodzajem cukru wykorzystanym w peelingach sugar scrubs jest jasny cukier, który otrzymuje się z trzciny cukrowej. Zawiera on wielkie ilości niemal wszystkich witamin z grupy B - dzięki nim skóra odzyskuje utracone miękkość i gładkość.
Jednak aby zapewnić skórze dogłębne odżywienie, trzeba było sięgnąć jeszcze po cukier brązowy. Ten z kolei jest prawdziwą kopalnią witamin. Może więc działać na skórę kompleksowo, skutecznie odżywiając ją i pielęgnując.
Sugar scrubs – kiedy i jak stosować?
Peeling powinien być stałym elementem pielęgnacji skóry. Dzięki regularnemu wykonywaniu zabiegów, można na długo zachować skórę w doskonałej kondycji, a jej blask i piękny koloryt będą cieszyły każdego dnia. Peeling sugar scrubs warto stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Na twarz nakłada się niewielką jego ilość, a potem kolistymi ruchami należy masować powierzchnię cery. Zabieg kończy dokładne zmycie peelingu z twarzy.
Pod palcami natychmiast da się wyczuć niezwykłą delikatność skóry. Gołym okiem można też zauważyć świetnie wyrównany koloryt. Trudno zignorować wrażenie lekkości na buzi, odczucie czystości oraz większego dotlenienia skóry. To jednak dopiero początek, bo sugar scrubs znakomicie przygotowuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacji.
Peeling cukrowy sugar scrubs, usuwając martwy naskórek i odblokowując pory, ułatwia skórze wchłanianie wielu cennych składników aktywnych, znajdujących się zarówno w nim, jak i w innych kosmetykach. Sugar scrubs, w zależności od rodzaju, zawiera olejki mięty i trawy cytrynowej, które świetnie łagodzą, wyrównują koloryt oraz rozjaśniają skórę. Inny rodzaj sugar scrubs ma w swoim składzie olej z pestek winogron, posiadający ogromne ilości witaminy E, która znacznie spowalnia proces starzenia się skóry. Z kolei sugar scrubs w wersji odżywczej zawiera masło kakaowe, które doskonale nawilża skórę.
Zastosowanie serum i kremu po peelingu cukrowym sprawia, że efekty działania znajdujących się w nich składników aktywnych są zdecydowanie lepsze, a skóra błyskawicznie odzyskuje swoją dobrą kondycję.
Komentarze (0)