Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Moda ślubna - jakie są obecne trendy?

Ślub to oczywiście jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Dlatego pragnie ona w tym dniu wyglądać pięknie. Fryzura i makijaż to jedno, ale równie ważny jest sam strój. Moda ślubna co pewien czas się jednak zmienia, sprawdźmy więc, jakie trendy obowiązują obecnie. Czy suknie ślubne są bardziej ekstrawaganckie, eksponujące kobiece ciała, czy raczej stonowane i wyważone?

Z odpowiedzią na powyższe pytanie pośpieszy lubiana aktorka - Meghan Markle, czyli żona sławnego Księcia Harry'ego. To właśnie dzięki niej, wszystkie panny młode na całym świecie, zaczęły wybierać dopasowane, skromne, proste i jednocześnie eleganckie suknie z jednolitego materiału. Dokładając do nich jeszcze tiary w nowoczesnej wersji. Inną ciekawą propozycją jest np. uniwersalna suknia z kopertowym dekoltem, całkiem pozbawiona ozdobników. To plastyczny krój. I co ważne, pasujący do każdej sylwetki. Jeżeli chodzi o kolory sukien, to ciekawostką jest to, że klasyczna, tradycyjna biel odchodzi do lamusa. Teraz rządzą np. złote odcienie, a także barwa szampańska, bladoróżowa, lawendowa, a nawet srebrzysta. W przypadku zdobień, nie spotyka się już słynnych, znanych od lat, koronkowych haftów. Widoczne są za to oryginalne, różne wzory geometryczne, chociażby trójwymiarowe kwiaty i metalizowane zdobienia. Co ciekawe, niektóre panny młode zamiast jednej sukni, kupują dwie.

Dlaczego? Otóż pierwsza - ta bardziej tradycyjna, przeznaczona na oficjalną część uroczystości, z kolei drugą - swobodną, założą już w trakcie weselnej zabawy. Tutaj polecana jest suknia typu 2 w 1, mająca odpinaną spódnicę i treny, które pozwalają na stworzenie dwóch różnych stylizacji ślubnych. Od kilku sezonów coraz bardziej popularne stają się jeszcze kombinezony ślubne. I wiele wskazuje na to, że będą chętnie wybierane także przez następne miesiące. Oryginalne i eleganckie kombinezony stanowią bardzo dobry zamiennik dla sukni. Szczególnie jeśli kobieta, która za chwilę powie sakramentalne: tak, nie czuje się w sukni ślubnej zbyt komfortowo i wygodnie. Ubrania te idealnie sprawdzą się również w trakcie cywilnych ceremonii zaślubin oraz np. weselnych przyjęć organizowanych gdzieś w plenerze.

A co z bardzo klasycznym welonem?

Tutaj moda ślubna też zaskakuje. Obecnie coraz częściej wybierane są peleryny, które jeszcze do niedawna były kojarzone głównie z postaciami z komiksów czy królami z czasów średniowiecza. Kto by pomyślał, że suknie ślubne w połączeniu z pelerynkami, będą eksponowane na niemal każdym współczesnym pokazie mody. A jednak, owe narzutki pasują nie tylko w przypadku tych nowocześniejszych stylizacji, ale także sprawdzają się świetnie jako dodatek do tej klasycznej sukni. Pełnią podobną funkcję jak welon - okrywają ramiona oraz ciągną się za niewiastą, która za chwilę stanie na ślubnym kobiercu. Peleryny są najczęściej prawie całkowicie prześwitujące. Wykonane są oczywiście z dość lekkiego materiału lub eko-futra (zapewniającego odpowiednie ciepło i ochronę przed mrozem podczas zimowego ślubu).

Materiał partnera