Najnowsze artykuły

Oprawki okularów: trendy 2021. Jakie...

​Okulary to dodatek, który nie nigdy nie pozostaje niezauważony. Wybierając oprawkę do okularów, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jej wygodę i...

Czytaj Więcej

Rękawice nitrylowe i ich specyfika

W wielu gałęziach przemysłu rękawice to obowiązkowy element wyposażenia. Okazuje się przy tym, że nie zawsze sprawdzają się tam klasyczne rozwiązania. W przemyśle metalurgicznym i naftowym, a także budowlanym i wielu innych, szczególnie dużą popularnością cieszą się rękawice nitrylowe. To właśnie one skutecznie chronią ręce nie tylko podczas wykonywania kolejnych napraw, ale i prac montażowych zwłaszcza, jeśli wiążą się one z ryzykiem poparzenia.

Rodzaje rękawic jednorazowych

Klasyczne rękawice jednorazowe są tworzone z wykorzystaniem różnych materiałów, a kolejne z nich różnią się ze względu na swój skład chemiczny i przeznaczenie. Winyl powstaje w procesie zmieszania plastyfikatorów i polichlorku winylu, lateks powstaje z wykorzystaniem drewna kauczukowego, a wspomniany już nitryl można uzyskać w procesie przetwarzania produktów naftowych. Gdy wybieramy rękawiczki, przeważnie zastanawiamy się przede wszystkim nad tym, czy są one niezawodne i trwałe. Okazuje się jednak, że wybierając rękawice nitrylowe dla mechaników, powinniśmy przeanalizować także kilka innych aspektów. Jeśli planujemy zakup rękawiczek, które będą wykorzystywane podczas prac montażowych, ich najważniejszą cechą powinna być większa niż zwykle odporność nie tylko na przebicie, ale i na przecięcie. Przyda się nam również ochrona przed agresywnym działaniem różnego rodzaju smarów, olejów przemysłowych, a także rozpuszczalników i innych przykładów chemikaliów. Rękawiczki tego rodzaju różnią się poziomem trwałości i uniwersalnością, można mieć przy tym pewność, że najlepsze z nich będą hipoalergiczne. Oczywiście, musimy liczyć się z tym, że będą mieć także pewne niedociągnięcia. Nie rozciągają się zbyt dobrze, charakteryzuje je dość niska czułość w palcach i nie są sterylne.

Rękawiczki nitrylowe – różne rodzaje

Firmy odpowiedzialne za projektowanie rękawic nitrylowych są nam w stanie zaproponować kilka ich rodzajów. Mówiąc o pierwszym typie mamy na myśli rękawice jednorazowe. Są wyjątkowo cienkie, nie trzeba jednak obawiać się o ich szczelność. Mo zna na nie liczyć, gdy w grę wchodzi ochrona przed różnego rodzaju chemikaliami, nie są to jednak rozwiązania idealne ze względu na swoją wytrzymałość. Alternatywą dla nich jest rodzaj, który posiada bawełnianą postawę. To właśnie na nią nakłada się warstwę nitrylu. Takie rękawice będą sprawdzać się znakomicie podczas pracy w niemal każdych warunkach pogodowych, bo charakteryzują się mile widzianymi właściwościami oddychającymi. Nie bez znaczenia jest też ich struktura niepyląca, a także to, że mamy do czynienia z rękawiczkami zatrzymującymi ciepło, a więc pozwalającymi na pracę w komfortowych warunkach. Oczywiście, i tym razem nie jest to rozwiązanie idealne. Podczas zakupu należy poświęcić szczególnie wiele uwagi wyborowi odpowiedniego rozmiaru. Tylko od nas będzie zależeć to, jak gruba ma być warstwa nitrylu. Podnosi to poziom bezpieczeństwa, może jednak wpływać niekorzystnie na wagę rękawic. Taka powłoka jest jednak skuteczną ochroną przed ranami, skaleczeniami oraz poparzeniami, a także wieloma innymi urazami.

https://sklep.motogo.pl/