Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Usuwanie blizn potrądzikowych - szybko i bezpiecznie

Skóra trądzikowa oraz ze skłonnością do pojawiania się trądziku, wcale nie musi występować tylko u nastolatków, którzy są w wieku dorastania. Trądzik może dotknąć także osoby dojrzałe. Szpetne wypryski, które niszczą naskórek, bardzo często pozostawiają blizny na całe życie. Trądzik wpływa także na sposób postrzegania siebie, wpędza w kompleksy i odejmuje pewność siebie. Jak pozbyć się brzydkich pamiątek pozostawionych po trądziku? Jak usunąć blizny?

Blizny potrądzikowe występują niemal u każdego, kto zaznał trądziku na własnej skórze. Jeżeli naskórek nie był odpowiednio pielęgnowany ani nie zostało wdrożone dermatologiczne leczenie, pewnym jest, że blizny po trądziku zostaną na długo. Czym jednak one są, jak wyglądają? Blizny potrądzikowe mają charakter wgłębień w skórze, często przyjmują postać przerostową. Jest to spowodowane niepotrzebnym wyciskaniem, usuwaniem, rozdrapywaniem lub niewłaściwym leczeniem, które dodatkowo je nasilało. Właściwa pielęgnacja skóry to pierwszy dobry krok do tego, aby uniknąć trądziku lub skutecznie go zniwelować.

Czy blizn można pozbyć się domowymi sposobami? Najlepszym rozwiązaniem na blizny potrądzikowe jest zapobieganie ich powstawaniu. Jak ich uniknąć? W walce z bliznami pomóc mogą odpowiednio dobrane kosmetyki, jak chociażby maść na blizny potrądzikowe, czy peelingi. Warto jednak pamiętać, że żaden kosmetyk czy produkt apteczny nie jest w stanie całkowicie wyeliminować blizn. Codzienną pielęgnację należy zatem łączyć z profesjonalnymi zabiegami, które pozwolą trwale pozbyć się szpecących blizn.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Proces usuwania blizn rozpoczyna się od całkowitego zlikwidowania i wyleczenia trądziku. Dlaczego? Skóra musi zostać odpowiednio przygotowana, a wszystkie stany aktywne muszą zostać załagodzone, aby nie doszło do ponownego podrażnienia skóry.

Usuwanie blizn potrądzikowych za pomocą lasera pozwala usunąć martwe komórki skóry, tak aby w ich miejsce pojawiły się nowe. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Co więcej, jest również przyjemny i bezbolesny. Okres rekonwalescencji jest niezwykle krótki. Należy jednak pamiętać, że blizny, które mają kilka lub kilkanaście lat mogą wymagać większej ilości spotkań, podczas których leczenie będzie trwało dłużej. Specjaliści oceniają, że najprostsze do całkowitego usunięcia są świeże blizny, które mają około roku. Jednak zanim zostaną one usunięte, okres gojenia się skóry musi być zakończony.

Działanie lasera skutecznie łagodzi i wygładza skórę, usuwając wszelkie nierówności. Poza tym aktywizuje proces odbudowy skóry. Co więcej, laser może działać zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu proces eliminowania blizn jest jeszcze bardziej efektowny. Naskórek usuwany jest stopniowo, warstwa po warstwie. W ten sposób, kontrolowana jest temperatura skóry podczas zabiegu, która po usuwaniu blizn potrądzikowych potrzebuje trochę czasu aby dojść do siebie. Z reguły jest to około tygodnia. Aby zabieg był w pełni zadowalający, a obecność blizn była znikoma, zaleca się powtórzenie zabiegu przynajmniej kilkukrotnie. Więcej...