Najnowsze artykuły

Czy warto decydować się na trading...

​Ilu traderów tyle strategii i szkół inwestowania. Choć droga każdego inwestora jest inna, to jednak cel jest jeden - otwierać i zamykać jedynie...

Czytaj Więcej

Jak w kilka minut zostać kredytodawcą?

Niektórym wydaje się, że tylko banki i instytucje pozabankowe mogą zostać kredytodawcami. Nic bardziej mylnego. Otóż nawet osoby, które nie mają zbyt dużych funduszy i nie są w tej dziedzinie za bardzo biegłe, także mogą spróbować swoich sił. Jak stać się kredytodawcą? Oto kilka prostych kroków.

Odpowiednie narzędzie to połowa sukcesu

Osoba, która chciałaby założyć własny biznes i udzielać kredytów musiałaby poświęcić wiele czasu, pieniędzy, załatwić masę formalności i ogólnie włożyć sporo trudu w takie przedsięwzięcie. Ostatecznie i tak nie mogłaby być pewna efektów swoich działań. Natomiast jest prostszy sposób. Wszystko za sprawą wygodnej platformy, która pozwala na inwestycje w kredyty. Założenie swojego konta za pośrednictwem strony Fast Invest daje duże możliwości oraz może być początkiem wieloletniej przygody z inwestycjami. Co dalej, gdy już założymy konto?

Pomyślna weryfikacja

Kolejnym krokiem jest przelanie środków finansowych z własnego konta bankowego, które pozwolą na rozpoczęcie działań. Taki krok ma również zweryfikować tożsamość danej osoby. Po tego typu czynnościach można już szukać kredytu, w który chce się zainwestować. Na stronie znajduje się długa i stale aktualizowana lista, z której wybiera się, kogo chcemy wesprzeć. Platforma do inwestowania pieniędzy całą operację bardzo upraszcza, ponieważ po wyborze należy tylko nacisnąć przycisk - inwestuj. A w jaki sposób zarabiamy?

Jak odbywa się pomnażanie oszczędności?

Po wykonaniu powyższych kroków możemy czekać i obserwować, jak co miesiąc na konto wpływa rata za kredyt, który udzieliliśmy plus odsetki. To właśnie na nich zarabiamy. Należy jednak wiedzieć, że wcale nie musimy finansować całego kredytu, a tylko jego część. Dlatego właśnie zacząć swoją działalność można już od bardzo małej kwoty. Przy okazji, trzeba mieć na uwadze to, że będąc jednym z kilku inwestorów, spłacana rata jest dzielona proporcjonalnie pomiędzy wszystkich udziałowców.

Osoby, które dość sceptycznie podchodzą do takiego pomysłu, powinny na początek spróbować swoich sił, obracając mniejszą gotówką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po jakimś czasie zainwestować więcej. W podjęciu decyzji pomóc może przydatna wiedza na ten temat. Warto zatem poczytać czym są pożyczki społecznościowe i czy opłaca się w nie inwestować. Dodatkowe informacje nie zaszkodzą, a mogą jedynie pomóc rozwiać wątpliwości.

 

Materiał zewnętrzny