Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Pożyczka na wakacyjny wyjazd – poradnik dla konsumentów

Współczesny Polak nie wyobraża sobie lata bez wakacyjnego wyjazdu. Potwierdzają to statystyki – w 2017 roku aż 84% naszych rodaków planowało wyjechać na urlop. Coraz częściej wybieramy zagraniczne destynacje i średnio wydajemy na pobyt od 1 do 3 tysięcy złotych za osobę. Marzysz o wylegiwaniu się na egzotycznej plaży, ale nie masz środków na wakacje? Skorzystaj z szybkiej pożyczki i już teraz zaplanuj urlop.

Według raportu przygotowanego przez Federację Konsumentów, 15% osób korzystających z pożyczek gotówkowych przeznacza środki na wakacje. Rośnie liczba osób wybierających zagraniczne kierunki – 55% ankietowanych planuje spędzić urlop za granicą. Jak sfinansować wyjazd i nie wpaść w spiralę zadłużenia? Przedstawiamy praktyczne porady.

Sprawdź całkowity koszt pożyczki

Chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie oferta nie zaskoczy Cię dodatkowymi kosztami? Najlepiej sprawdź RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która uwzględnia nie tylko wysokość odsetek, ale także inne czynniki, które składają się na całkowity koszt zobowiązania. Należą do nich np. prowizje banku, marże oraz dodatkowe ubezpieczenia.

Skorzystaj z oferty nieoprocentowanej pożyczki

Jeśli chcesz zmniejszyć koszty zobowiązania, a nawet całkowicie się ich pozbyć, wybierz darmową pożyczkę, którą oferuje wiele firm z sektora pozabankowego. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi w tym przypadku 0%, a więc oddajesz tyle, ile pożyczyłeś. Oferty tego typu są jednak skierowane jedynie do nowych klientów.

Uważnie przeczytaj umowę

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę i wyjedziesz na upragnione zagraniczne wczasy, dokładnie, zweryfikuj zapisy umowne i zapoznaj się szczegółowo z treścią napisaną drobnym druczkiem. Sprawdź szczególnie regulacje związane z czasem trwania umowy, kosztami pożyczki, zasadami oraz terminem zwrotu, a także ewentualnym przedłużeniem jej spłaty. W umowie znajdują się również zapisy związane z wcześniejszym spłaceniem zobowiązania.

Chcesz wybrać najlepszą ofertę, dzięki której sfinansujesz zagraniczne wakacje? Już teraz sprawdź ranking pożyczek do 5000 zł.

 

Materiał zewnętrzny