Najnowsze artykuły

Systemy ITSM kluczem do sukcesu firmy - oto...

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesowym, osiągnięcie sukcesu w dużej mierze zależy od efektywności i optymalizacji procesów. Nowoczesne technologie...

Czytaj Więcej

Tani kredyt konsolidacyjny – dobry sposób na łatwiejszą spłatę długów?

​Tani kredyt konsolidacyjny – dobry sposób na łatwiejszą spłatę długów?

Tani kredyt konsolidacyjny to jedna z najpopularniejszych ofert bankowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest możliwsze połączenie zobowiązań, jakie mamy w stosunku do innych instytucji finansowych. Dodatkowo oferta kredytów konsolidacyjnych jest bardzo szeroka, dzięki czemu łatwiej dopasować ich warunki do własnych możliwości.

  1. Konsolidacja kredytów – na czym dokładnie polega?
  2. Tani kredyt konsolidacyjny – jak go dostać?
  3. Czy tylko dla osób fizycznych?

Kredyty i różne inne finansowe zadłużenia są czymś powszechnym. Często są one jedynym rozwiązaniem, gdy chcemy dokonać jakiegoś planowanego czy też niespodziewanego zakupu. Jednak wielość zadłużeń może stać się z czasem kłopotliwe i stresujące. Tani kredyt konsolidacyjny jest w takich przypadkach znakomitym rozwiązaniem. Dzięki specjalnym rozwiązaniom możemy w sposób łatwiejszy i mniej obciążający miesięczny budżet spłacić ciążące na nas zobowiązania finansowe. Kiedy więc dokładnie można skorzystać z tego rodzaju kredytów? Jakie są wymogi przy wzięciu taniego kredytu konsolidacyjnego? Odpowiedzi na te pytania w poniższym artykule.

Konsolidacja kredytów – na czym dokładnie polega?

Konsolidacja kredytów to nic innego, jak połączenie wszystkich ciążących na nas zobowiązań finansowych w jedno. W praktyce oznacza to, że wszystkie dotychczasowe raty spłacamy za pomocą jednej. Już ze względów formalnych jest to znakomite rozwiązanie – ratuje nas na przykład przed możliwością zapomnienia o terminie spłaty, któregoś ciążącego na nas do tej pory zadłużenia. Jednak to nie wszystko. Tani kredyt konsolidacyjny to także dogodne rozwiązanie finansowe. A to dlatego, że jego rata jest niższa niż suma wszystkich rat naszego zadłużenia. Wiele osób zastanawia się, czy wszystkie zadłużenia można wciągnąć w jedną ratę kredytu konsolidacyjnego. Otóż w takim kredycie możemy połączyć spłatę:

  • kredytów gotówkowych,
  • pożyczek,
  • kredytów hipotecznych,
  • kredytów konsumpcyjnych.

Ponieważ duża liczba Polaków jest obciążona takimi zobowiązaniami, tanie kredyty konsolidacyjne są bardzo często wybieranym rozwiązaniem. Tanie kredyty konsolidacyjne sprawiają, że co prawda spłacamy długi przez dłuższy czas niż spłacalibyśmy każdy kredyt czy pożyczkę oddzielnie, ale dzięki temu mamy mniejsze oprocentowanie kredytu. Kredyt konsolidacyjny to także rozwiązanie dla tych, którzy chcą podwyższyć swoją zdolność kredytową przed wzięciem następnego kredytu, a ciążą na nich inne zadłużenia. A przecież zdolność finansowa jest jednym z warunków, na podstawie którego banki przyznają kredyty.

Tani kredyt konsolidacyjny – jak go dostać?

Tani kredyt konsolidacyjny jest przyznawany na podstawie takich danych jak na przykład:

  • zdolność kredytowa,
  • historia zadłużenia w BIK-u,
  • wysokość dochodów,
  • rodzaj zatrudnienia (rodzaj umowy).

Oprócz tego należy przedstawić bankowi dokumenty dotyczące zaciągniętych do tej pory kredytów, pożyczek czy obciążeń kart kredytowych. Zdarza się, że gdy suma, na którą opiewa tani kredyt konsolidacyjny, jest wysoka, banki mogą zażądać zabezpieczenia w postaci hipoteki.

Czy tylko dla osób fizycznych?

Tanie kredyty konsolidacyjne to rozwiązanie dość uniwersalne i oparte na „elastycznych warunkach”. Co ważne o taki kredyt mogą się ubiegać nie tylko osoby fizyczne, ale także firmy. W tym drugim przypadku taka opcja zwiększa płynność finansową firmy, pozwala przetrwać trudny finansowo czas oraz ułatwia większe inwestycje. W przypadku firm warunkami koniecznymi, by taki kredyt dostać, są: regularne płacenie podatków i składek ZUS.

W życiu czasami są potrzebne „koła ratunkowe” w przypadku zadłużenia za takie koło ratujące finansową sferę życia można uznać właśnie tanie kredyty konsolidacyjne.

Materiał partnera zewnętrzngo

Komentarze (0)

Zostaw komentarz