Najnowsze artykuły

Systemy ITSM kluczem do sukcesu firmy - oto...

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesowym, osiągnięcie sukcesu w dużej mierze zależy od efektywności i optymalizacji procesów. Nowoczesne technologie...

Czytaj Więcej

Krówki na ślub

Krówki na ślub Organizując ślub i wesele trzeba brać pod uwagę mnóstwo szczegółów, o których niestety nie zawsze się pamięta. Oprócz ceremonii w kościele, rezerwacji sali weselnej, fotografa, kamerzysty, tortu, zaproszeń dla gości, zespołu lub dj'a, cateringu, alkoholu i fajerwerków trzeba jeszcze pamiętać o tym, by podziękować swoim gościom za to, ze przybyli cieszyć się razem z Parą Młodą. Forma podziękowań może być dowolna, ale najczęściej podejmuje się decyzję o drobnych upominkach umieszczanych na talerzach, zaraz obok winietek - dzięki temu żaden z gości na sto procent nie zostanie pominięty.

Oryginalne podziękowania

Na każdym upominku powinny być słowa podziękowania za przybycie i zaofiarowanie swojego towarzystwa, które ma przynieść szczęście i radość Parze Młodej zarówno w tym dniu, jak i w każdym następnym. Spersonalizowanie opakowania poprzez dodanie kilku słów od siebie to również dobry sposób na zindywidualizowanie podarku, dzięki czemu gość będzie się czuł wyjątkowy. Niestety może to być bardzo trudne, jeżeli Młodzi spodziewają się gości w ilości trzystu osób. W takim przypadku można oczywiście spersonalizować drobiazg, ale mimo wszystko bardziej ogólnikowo - pisząc na przykład zwyczajnie "Dziękujemy!" Może to być napis na papierze, albo lepiej - na papierku. I to od cukierka.

Tradycyjne słodkości

W Polskie, w roku 1921 roku powstały pierwsze krówki, które od pierwszych chwili zawojowały konsumentów szybko zyskując miano "krówek" - na co w dużej mierze wpłynęły ówczesne opakowania, które na jednej ze stron miały narysowaną wyraźną, dużą krowę. Krówki ślubne, czy raczej krówki weselne to oryginalny i pyszny pomysł na drobiazgi ofiarowane gościom w ramach podziękowania za przybycie. Dobrze dobrane kolorystycznie opakowania sprawią, że wygląd stołu nie zostanie zaburzony, a jedynie wzbogacony o dodatkowy pasujący element, który dobrze, by najbardziej podobny był do winietki, obok której będzie leżał.

Jak powstają krówki?

Krówki weselne powstają w dosyć prostym, acz długim procesie dzięki któremu zyskują niebagatelny, nieprzypominający nic innego smak. Mieszanina prawdziwego masła, cukru i pełnotłustego mleka zostaje przelana do ogromnej kadzi, w której musi gotować się przez dobrych kilka godzin. Po tym okresie masa wylewana jest na specjalnie do tego przygotowany blat i zaczyna stygnąć powoli krystalizując się na samym wierzchu. Po kilku dniach masa twardnieje na tyle, że można ją pociąć na cukierki i zapakować w specjalnie przygotowane, spersonalizowane papierki, które będą doskonałym podziękowaniem dla przybyłych gości. Słodki, niepowtarzalny smak krówek sprawi, że goście z przyjemnością sięgną po więcej - warto jest więc przygotować łakocie w większej ilości, dzięki czemu goście tego dnia nie będą sobie musieli niczego odmawiać, co będzie bardzo przyjemnym doświadczeniem. Rozważni Państwo Młodzi ułożą krówki wśród ciast rozważnie ograniczając ich liczbę. Świeże krówki są bardzo miękkie, dlatego jeśli w sali nie ma klimatyzacji trzeba jest przechowywać w lodówce, szczególnie w sezonie letnim.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz