Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Taniec z gwiazdami Dancing with the Stars - to warto wiedzieć

źródło zdjęcia: styl.fm

Polsat nie jest stacją, w której do rozrywkowych programów tanecznych przywiązywano by szczególnie dużą wagę. „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” stanowi jednak wyjątek, na który warto zwrócić uwagę. Zasady programu opierają się na formule pochodzącej z Wielkiej Brytanii, sam program zaś zadebiutował w roku 2011 na antenie konkurencyjnej stacji telewizyjnej TVN. Po kilku latach nieobecności doczekaliśmy się go jednak w nowej odsłonie.

Na jakich zasadach bazuje program

Taniec z gwiazdami, który dziś jest emitowany pod nazwą Dancing with the Stars to program zakładający udział w potyczkach tanecznych osób, które miały już okazję zaistnieć w mediach. Uczestnicy nie muszą obawiać się jednak, że sami będą stawać przed coraz trudniejszymi wyzwaniami. Każdy z nich może liczyć na wsparcie mentora, a więc tancerza, który razem z nim odpowiada za wykonanie kolejnych tańców towarzyskich. Występy są zresztą oceniane. Odbywa się to na dwa sposoby. Głos zabierają najpierw jurorzy, a następnie także widzowie, którzy mogą wskazywać swoich faworytów wysyłając wiadomości SMS. Ta para, który zyska najmniejsze uznanie widowni, musi opuścić program nawet, jeśli jurorzy nie podzielają zdania publiczności. Zwycięscy mogą liczyć nie tylko na sławę i uznanie. Głównym trofeum, o które walczą jest Kryształowa Kula, cenne ą jednak również nagrody finansowe – 100 tysięcy złotych dla medialnej gwiazdy i 50 tysięcy dla tancerza.

Kto prowadzi Taniec z gwiazdami?

Gdy analizujemy duety prowadzących program, możemy dostrzec, że w kolejnych jego edycjach dochodziło do pewnych roszad. Gdy TVN wprowadzał program na polski rynek, jego gospodarzami byli Magda Mołek i Hubert Urbański, choć od drugiej edycji Mołek zastępowała Katarzyna Skrzynecka. Począwszy od szóstej edycji ekranowym partnerem Skrzyneckiej był Piotr Gąsowski, w trzynastej edycji zaś Katarzynę Skrzynecką zastąpiła Natasza Urbańska. Gdy show w 2014 roku przeniosło się do Polsatu, naturalnym było to, że zmienią się również jego gospodarze. Od pierwszej do czwartej edycji publiczność i uczestnicy programu byli prowadzeni przez Annę Głogowską i Krzysztofa Ibisza, od piątej edycji jednak miejsce Głogowskiej zajmuje Paulina Sykut-Jeżyna.

Kto ocenia tancerzy i gwiazdy?

W kolejnych edycjach programu można było liczyć na to, że jego jurorami będą barwne osobowości reprezentujące nie tylko świat taneczny. We wszystkich edycjach pojawiła się Iwona Pavlović, towarzyszyli jej przy tym między innymi: Zbigniew Wodecki, Beata Tyszkiewicz, Michał Malitowski, Piotr Galiński, Andrzej Grabowski, Ola Jordan, Janusz Józefowicz oraz Jolanta Fraszyńska. Ostatnia dwójka pojawiła się w zaledwie jednej edycji – tej, którą TVN wyemitował jako ostatnią.

Kim są tancerze?

Choć większość widzów śledzi program przede wszystkim po to, aby oceniać poczynania kolejnych gwiazd medialnych na parkiecie, nie da się ukryć, że pojawiło się w nim również wiele postaci reprezentujących świat taneczny – ciekawych i naprawdę utalentowanych. To właśnie dzięki show poznaliśmy między innymi Stefano Terrazzino, Kamilę Kajak, Rafała Maseraka, Jana Klimenta oraz Tomasza Barańskego. Gdybyśmy mieli wskazać na tych tancerzy, którzy szczególnie dobrze przygotowują swoich podopiecznych, byliby to z pewnością Kliment i Maserak. Co ciekawe, Taniec z gwiazdami doprowadził też do niejednego romansu, a nawet… narodzin.

https://styl.fm/tagi/taniec-z-gwiazdami