Najnowsze artykuły

Czy warto decydować się na trading...

​Ilu traderów tyle strategii i szkół inwestowania. Choć droga każdego inwestora jest inna, to jednak cel jest jeden - otwierać i zamykać jedynie...

Czytaj Więcej

Te zabawki bawią i uczą. Top 5

Na które gry i zabawki warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy nie tylko uszczęśliwić dziecko, ale również wesprzeć jego rozwój? Eksperci sklepu A KUKU w Agorze Bytom przedstawiają pięć z nich.

Mali odkrywcy

Cykl „Mały Odkrywca” został opracowany przez zespół specjalistów z różnych dziedzin: pedagogiki, filologii, logopedii, socjologii oraz psychologii. Składa się z wielu gier, które wspierają rozwój dziecka. Na przykład układanka „Cyferki” oswaja ze światem liczb, ćwiczy umiejętności matematyczne, orientację w przestrzeni oraz wykonywanie prostych sum. Z kolei „Skojarzenia” uczą nazywania i klasyfikowania przedmiotów oraz zjawisk. Podczas łączenia puzzlowych elementów, dziecko poznaje otaczający je świat.

Cena w A KUKU to 19,99 zł.

Zabawa dla pokoleń

„Magiczne mozaiki” to rozwijająca wyobraźnię kreatywna zabawka edukacyjna. Z pewnością ze swojego dzieciństwa pamiętają ją dzisiejsi rodzice przedszkolaków. Składa się z planszy z mnóstwem otworów, w których należy umieścić różnej wielkości kolorowe elementy. Celem jest stworzenie rozmaitych obrazów. Liczba kombinacji jest niemal nieograniczona. Do zestawu dołączony jest album zawierający ponad 100 inspiracji.

Cena w A KUKU: od 16,99 do 33,99 zł

Która godzina?

Dzięki specjalnemu zegarowi, odpowiedź na to pytanie nie będzie stanowiła dla dziecka żadnego problemu. Zabawka pomaga w nauce cyfr, pór dnia i rozpoznawania kształtów. Kiedy maluch przesuwa wskazówki, słyszy ustawioną przez siebie godzinę. Po przełączeniu na „Quiz”, ma za zadanie wskazać odpowiedni czas. Całości towarzyszą wesołe melodie i świecące przyciski. Co ważne – zegar jest dwujęzyczny. Dlatego rodzice w każdej chwili mogą zachęcić dziecko do nauki angielskiego.

Cena w A KUKU wynosi 84,99 zł.

Ciastolina dla dzieci

Ciastolina

Prawdziwym przebojem sklepów z zabawkami jest ciastolina. Trudno porównywać ją do tradycyjnej plasteliny, znanej dzisiejszym rodzicom. Jest miękka, przyjemna w dotyku, a co najważniejsze - całkowicie bezpieczna. Dziecko może ćwiczyć zdolności manualne, ale również uczyć się liter i cyfr. To możliwe dzięki foremkom alfabetu i liczb, które można dostać w zestawie „Play Doh”.

Cena w A KUKU od 29,99 do 129,99 zł

Głosy sawanny

Dziecko uwielbia zwierzęta? Na pewno będzie zachwycone zabawką dźwiękową „Zwierzęta świata”. To interaktywna mapa z głosami lwa, pandy, słonia i ich blisko 70 kolegów. Co ciekawe, zostały nagrane w ich naturalnych środowiskach. Najmłodsi poznają również miejsca występowania zwierząt, ulubione pokarmy i nieznane ciekawostki.

Cena w A KUKU wynosi 129,99 zł.