Najnowsze artykuły

Czy warto decydować się na trading...

​Ilu traderów tyle strategii i szkół inwestowania. Choć droga każdego inwestora jest inna, to jednak cel jest jeden - otwierać i zamykać jedynie...

Czytaj Więcej

Telewizja internetowa - poznaj jej zalety

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób rezygnuje z posiadania w domu klasycznego telewizora - czy zatem kinematografia upada, a ludzie nie chcą już oglądać szklanego ekranu, poświęcając tym samym czas na inne rozrywki? Nic bardziej mylnego, branża filmowa przeżywa swój rozkwit, a odbiorcy świadomie sięgają po dobre produkcje, zarówno długometrażowe, jak i serialowe. Jednak niechęć do telewizorów spowodowana jest często ogromnymi możliwościami, jakie oferuje telewizja internetowa. Jakie są więc jej zalety i dlaczego przyciąga coraz większe grono zwolenników zastępując telewizję tradycyjną?

Telewizja internetowa - ogromne możliwości w zasięgu ręki

Era internetu, która zaczęła się w Polsce w latach 90. dotknęła prawie wszystkich dziedzin życia, zmieniając je nieodwracalnie o 180 stopni i poszerzając znacznie horyzonty. Podobnie telewizja internetowa wpłynęła pozytywnie na zmiany w trybie życia użytkowników, którzy doceniają jej możliwości na całym świecie, często rezygnując z tradycyjnego przekazu na rzecz programów dostępnych online.

Elastyczny czas

Kluczową zaletą telewizji internetowej jest ogromna elastyczność czasowa, przede wszystkim dlatego, że nie jesteśmy już w żaden sposób związani z datą czy tym bardziej godziną emisji filmu lub serialu, który chcemy obejrzeć. Dzięki stałej dostępności online wszystkich programów można w dowolnym momencie odtworzyć lub przerwać oglądanie, powracając do swoich planów i obowiązków. Dodatkowo nie trzeba już dokonywać wyboru spowodowanego emisją dwóch interesujących nas filmów w tym samym czasie.

telewizja internetowa

Szeroki wybór

Obecnie online możemy oglądać prawie wszystko to, co dostępne jest również w telewizji tradycyjnej, a ponadto coraz więcej dostawców internetowych rozpoczyna tworzenie własnych produkcji, które udostępnianie są jedynie na ich platformach, zachęcając tym samym widzów do korzystania z usług danej marki. Co więcej - w wielu z tych autorskich programów grają znani, cenieni na całym świecie aktorzy i zdobywają one co roku mnóstwo bardzo prestiżowych nagród, co wskazuje na ich wysoką jakość.

Swoboda miejsca

Korzystając z usług telewizji internetowej nie jesteśmy już ograniczeni do czterech ścian salonu czy sypialni, w której znajduje się odbiornik. Dzięki temu, że wystarczy dostęp do internetu, możemy oglądać ulubione programy w świetnej jakości i w dowolnym miejscu, gdy tylko mamy przy sobie laptopa, tablet czy smartfon.

Atrakcyjna cena

Bardzo często koszty związane z opłatą abonamentu za telewizję tradycyjną znacznie przewyższają zapotrzebowanie widzów, którzy nie oglądają większości kanałów, za które płacą. W przypadku telewizji internetowej, dzięki często niższej opłacie, mamy dostęp do niezliczonej ilości produkcji, a niektóre firmy oferują także możliwość płacenia jedynie za konkretne programy, które chcemy oglądać. Na oszczędność pieniędzy wpływa także możliwość rezygnacji z drogiego sprzętu: telewizora, dekodera czy anteny.

Aby klienci chętnie sięgali po daną usługę nie może być ona dla nich ograniczeniem, a powinna dawać swobodę, dlatego właśnie telewizja internetowa oferuje: wolność wyboru, wolność czasową i wolność miejsca, a ponadto rewelacyjną jakość w przystępnej cenie, co od lat doceniają widzowie z wielu zakątków globu.

 

Materiał zewnętrzny, tv4free.pl