Rozrywka
10 sierpnia 2018

Telewizja internetowa - poznaj jej zalety

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób rezygnuje z posiadania w domu klasycznego telewizora - czy zatem kinematografia upada, a ludzie nie chcą już oglądać szklanego ekranu, poświęcając tym samym czas na inne rozrywki? Nic bardziej mylnego, branża filmowa przeżywa swój rozkwit, a odbiorcy świadomie sięgają po dobre produkcje, zarówno długometrażowe, jak i serialowe. Jednak niechęć do telewizorów spowodowana jest często ogromnymi możliwościami, jakie oferuje telewizja internetowa. Jakie są więc jej zalety i dlaczego przyciąga coraz większe grono zwolenników zastępując telewizję tradycyjną?

Telewizja internetowa - ogromne możliwości w zasięgu ręki

Era internetu, która zaczęła się w Polsce w latach 90. dotknęła prawie wszystkich dziedzin życia, zmieniając je nieodwracalnie o 180 stopni i poszerzając znacznie horyzonty. Podobnie telewizja internetowa wpłynęła pozytywnie na zmiany w trybie życia użytkowników, którzy doceniają jej możliwości na całym świecie, często rezygnując z tradycyjnego przekazu na rzecz programów dostępnych online.

Elastyczny czas

Kluczową zaletą telewizji internetowej jest ogromna elastyczność czasowa, przede wszystkim dlatego, że nie jesteśmy już w żaden sposób związani z datą czy tym bardziej godziną emisji filmu lub serialu, który chcemy obejrzeć. Dzięki stałej dostępności online wszystkich programów można w dowolnym momencie odtworzyć lub przerwać oglądanie, powracając do swoich planów i obowiązków. Dodatkowo nie trzeba już dokonywać wyboru spowodowanego emisją dwóch interesujących nas filmów w tym samym czasie.

telewizja internetowa

Szeroki wybór

Obecnie online możemy oglądać prawie wszystko to, co dostępne jest również w telewizji tradycyjnej, a ponadto coraz więcej dostawców internetowych rozpoczyna tworzenie własnych produkcji, które udostępnianie są jedynie na ich platformach, zachęcając tym samym widzów do korzystania z usług danej marki. Co więcej - w wielu z tych autorskich programów grają znani, cenieni na całym świecie aktorzy i zdobywają one co roku mnóstwo bardzo prestiżowych nagród, co wskazuje na ich wysoką jakość.

Swoboda miejsca

Korzystając z usług telewizji internetowej nie jesteśmy już ograniczeni do czterech ścian salonu czy sypialni, w której znajduje się odbiornik. Dzięki temu, że wystarczy dostęp do internetu, możemy oglądać ulubione programy w świetnej jakości i w dowolnym miejscu, gdy tylko mamy przy sobie laptopa, tablet czy smartfon.

Atrakcyjna cena

Bardzo często koszty związane z opłatą abonamentu za telewizję tradycyjną znacznie przewyższają zapotrzebowanie widzów, którzy nie oglądają większości kanałów, za które płacą. W przypadku telewizji internetowej, dzięki często niższej opłacie, mamy dostęp do niezliczonej ilości produkcji, a niektóre firmy oferują także możliwość płacenia jedynie za konkretne programy, które chcemy oglądać. Na oszczędność pieniędzy wpływa także możliwość rezygnacji z drogiego sprzętu: telewizora, dekodera czy anteny.

Aby klienci chętnie sięgali po daną usługę nie może być ona dla nich ograniczeniem, a powinna dawać swobodę, dlatego właśnie telewizja internetowa oferuje: wolność wyboru, wolność czasową i wolność miejsca, a ponadto rewelacyjną jakość w przystępnej cenie, co od lat doceniają widzowie z wielu zakątków globu.

 

Materiał zewnętrzny, tv4free.pl

Redakcja
lokalna.com.pl

Zobacz

11 czerwca 2018

Kosmetyczny niezbędnik na festiwalowe szaleństwo

​ Lato za pasem, a wraz z nim najlepsze imprezy. Czekałaś na nie cały rok? Masz już...
24 maja 2018

Sztuka malowania obrazów nigdy nie była prostsza!

​ Choć malowanie nie jest obecnie zbyt częstą formą spędzania wolnego czasu, zdecydowanie...
18 maja 2018

Pomysły na prezent dla nastolatki

Umiejętność dobierania trafionych prezentów to prawdziwy skarb, ale jeśli nie jest to...