Najnowsze artykuły

Czy warto decydować się na trading...

​Ilu traderów tyle strategii i szkół inwestowania. Choć droga każdego inwestora jest inna, to jednak cel jest jeden - otwierać i zamykać jedynie...

Czytaj Więcej

Zabawki, które sprawdzą się na zewnątrz

Zapewnienie dziecku odpowiednio długiego czasu na dworze to niesamowicie ważny obowiązek rodzica. Od tego zależy bowiem prawidłowy rozwój malucha oraz uczenie go dobrych nawyków, do których z pewnością należy zachowanie zdrowego trybu życia, a co za tym idzie – aktywności fizycznej. Bywa jednak tak, że z jakiegoś powodu dzieci nie przepadają za zabawą na dworze, dlatego też trzeba znaleźć odpowiedni sposób, by je do tego zachęcić, by odkryło płynącą z zabawy na świeżym powietrzu radość i dalej chętnie korzystało z ładnej pogody na własną rękę.

Jak namówić dziecko do zabawy na dworze?

Dzieci, które nie przepadają za zabawami na dworze, często bywają nieśmiałe i mają problemy z nawiązywaniem znajomości wśród rówieśników, co staje się głównym powodem unikania zabaw na dworze, ponieważ właśnie tam mają okazję do kontaktowania się z innymi. Jeśli dziecko ma tego typu problemy, należy odpowiednio je motywować. Przede wszystkim należy aktywizować malucha do nawiązywania rozmów z innymi, początkowo rodzicami, później rówieśnikami, stopniowo ucząc pociechę, jak powinna się zachowywać. Z czasem, gdy nabierze pewności siebie, problem zniknie.

Bywa jednak tak, że mimo dobrego kontaktu z innymi dziećmi, maluch woli spędzać czas w domu na rysowaniu bądź zabawie za pośrednictwem komputera. Tego typu zajęcia oczywiście są rozwijające i pomagają dzieciom w zdobywaniu nowych umiejętności, jednak nie powinny zajmować całego jego czasu. By zmotywować pociechę do wyjścia na dwór, warto zaoferować nową zabawkę, dodatkowy czas zabawy bądź wspólne robienie czegoś, co dziecko lubi, jeśli uprzednio pójdzie się pobawić. Początkowo maluch może traktować zabawę na dworze jako obowiązek, ale kiedy kilka razy wyjdzie na podwórko i znajdzie tam sobie zajęcie, nim się obejrzysz, nie będzie można namówić pociechy do powrotu do domu.

Dla dzieci, które potrzebują konkretnych zajęć, warto również zainwestować w odpowiednie zabawki. W okresie zimowym mogą to być sanki bądź zabawkowe narty, w ciepły zaś wybór się znacznie szerszy. Różnorodne zabawki do ogrodu, takie jak trampoliny, drewniane domki czy huśtawki z pewnością zainteresują nawet najbardziej niepewne dziecko, podczas gdy sprzęty sportowe, takie jak hulajnoga mini micro, która nadaje się już dla najmłodszych maluchów, rozbudzi w dzieciach miłość do szybkości, a co za tym idzie – również do ruchu.

Jakie zabawki wybierać?

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by wybierając zabawki na dwór, dobrze przemyśleć wybór konkretnych produktów. Odpowiednia zabawka powinna być dostosowana do zainteresowań i możliwości dziecka nie tylko dlatego, by je zainrygować i szybko osiągnąć pożądany efekt, ale również dlatego, że nietrafione prezenty to jedynie niepotrzebna strata pieniędzy. Dlatego też warto wiedzieć, jakiego rodzaju cieszą się największą popularnością wśród maluchów, by mieć solidną podstawę do wybierania konkretnych przedmiotów.

Poniżej zamieszczono kilka przykładowych zabawek, które robią furorę wśród dzieci na całym świecie:

  • trampolina ogrodowa – niezwykle atrakcyjna z punktu widzenia dziecka zabawka, dzięki której maluch będzie miał zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu i dobre zabawy. Odpowiednio osłonięta i solidnie przymocowana do podłoża jest bezpieczna i daje możliwości różnorodnego skakania i wykonywania akrobacji, co niesamowicie podoba się nie tylko dzieciom, ale często również dorosłym. Tego typu zakup będzie więc korzystny nie tylko dla maluchów, ale także dla ich rodziców;
  • fish board – to rodzaj deskorolki, który swoją nazwę wziął od charakterystycznego kształtu przypominającego rybę. Tego typu deska jest znacznie krótsza niż tradycyjne deskorolki. Jest mniejsza, dzięki czemu również lżejsza, co sprawi, że dzieci nie będą miały problemy z korzystaniem z niej. Dodatkowo fish boardy tworzone są w wielu wariantach kolorystycznych z ciekawymi motywami, dzięki czemu nawet wizualnie zainteresują każdego malucha;
  • hulajnogi – doskonałą perspektywa dla dzieci, które nie potrafią jeszcze jeździć na rowerze, a na deskorolce czy rolkach nie czują się zbyt pewnie. Wygodna kierownica pomaga zachowywać równowagę i daje poczucie bezpieczeństwa, podczas gdy samo akcesorium pozwoli maluchowi poczuć pasjonującą prędkość jazdy. Różnorodne modele, takie jak wspomniana wcześniej hulajnoga mini micro, zadają się już nawet dla najmłodszych dzieci, a dzięki możliwości zmieniania wysokości hulajnóg, posłużą dzieciom przez długi czas;
  • drewniane drabinki z huśtawką – mając dom z ogrodem, warto zastanowić się nad zakupieniem miniaturowego placu zabaw. Drabinki, huśtawki i inne tego typu sprzęty zawsze ciekawią dzieci, a jeśli mogą się na nich bawić w samotności, będą miały okazję odpowiednio się z nimi oswoić. Dzięki temu, gdy przyjdzie im bawić się w gronie rówieśników, będą się czuły pewniejsze, co sprawi, że szybciej przełamią pierwsze lody i później będą wychodziły na dwór ze znacznie większą chęcią, czerpiąc z nie tylko pozytywne dla zdrowia i rozwoju wartości, ale również ogrom radości.

 

Materiał zewnętrzny