Sport
11 września 2017

Jak ubrać się na trening jesienią?

Wypowiedź: Magdalena Ślusarczyk, firma MM Sport.

Chłód, deszcze, wiatr – jesienią aura zniechęca do treningów w plenerze. Na pogodę wpływu nie mamy, natomiast możemy się przed jej nieprzyjemnym wpływem chronić. Jak ubrać się na trening jesienią?

- Najlepiej na trening jesienną porą ubrać się warstwowo. To znaczy, że nie tylko t-shirt i biegamy tylko trzeba przygotować zestaw odzieży. Powinna to być warstwa, która będzie przylegała bezpośrednio do ciała, dodatkowo na to nakładamy sobie bluzkę z krótkim rękawem lub bluzę z dłuższym rękawem i na to możemy nałożyć kurtkę, która będzie nam odprowadzała wilgoć i chroniła przed wiatrem, bądź też przed deszczem – mówi newsrm.tv Magdalena Ślusarczyk, firma MM Sport.

Na jesienny trening warto także wybrać kompresyjne legginsy lub luźne spodnie, które nie będą nam krepowały ruchu. – Wszystkie rzeczy, które używamy do treningu powinny być skonstruowane z materiałów technologicznych, które odprowadzają wilgoć nie absorbują, brzydkich zapachów, są szybkoschnące i posiadają elementy, które są komfortowe jeżeli chodzi o nasze użytkowanie – opowiada Magdalena Ślusarczyk.

Ubrania, które są przeznaczone do biegania w plenerze mają odblaski w widocznych miejscach. Dodatkowo takie ubrania rozpoznamy po wyższej stójce lub kapturze. Bluzy i kurtki mogą też mieć przedłużone mankiety, które okrywają także dłonie.

Redakcja
lokalna.com.pl

Zobacz

25 czerwca 2018

Trening w domu czy na siłowni?

Regularne treningi pozwalają utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Aby osiągnąć ten cel...
28 marca 2018

Gryf – jak wybrać najlepszą sztangę?

Porządnie wykonany trening siłowy to prosta droga do estetycznej sylwetki i dużej siły...
14 lutego 2018

Jak skompletować odzież narciarską?

Jazda na nartach cieszy się dziś dużą popularnością. Nie dziwi więc fakt, że coraz...