Najnowsze artykuły

Wyciskarka Hurom H100

​Życie w zgodzie z ekologią jest ze względu na mizerną jakość produktów przetworzonych oferowanych przez handel coraz trudniejsze. Tymczasem bardzo...

Czytaj Więcej

Najpopularniejsze ćwiczenia fitness

Najpopularniejsze ćwiczenia fitness to oczywiście te, które pozwalają spalać tkankę tłuszczową oraz szybko odchudzają. Oprócz tego równie popularne stały się zajęcia, które wzmacniają ciało i poprawiają kondycję oraz wydolność organizmu. Zatem jeżeli zastanawiasz się jakie ćwiczenia fitness wybrać to zapraszamy do lektury.

Moda na mocne ciało

Od niedawna rosnącą popularnością cieszą się zajęcia fitness, które wzmacniają ciało. Aeroboxing jak sam nazwa wskazuje to połączenie aerobiku z różnymi sztukami walki takimi jak boks czy kick-boxingu. To ćwiczenia, które zdecydowanie wzmacniają kondycję i poprawiają sprawność fizyczną.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest fitball, polegającym na wykorzystaniu do ćwiczeń piłki rehabilitacyjnej. Takie ćwiczenie świetnie wpływa na koordynację ciała, a dodatkowo jeszcze wzmacnia wszystkie mięśnie i pozwala zachować wysoką sprawność fizyczną.

Body Sculpting (BS) to bardzo popularne zajęcia w ostatnim czasie, dzięki którym zajmujemy się rzeźbieniem ciała. W tym przypadku wzmacnia się wszystkie partie mięśniowe i poprawia elastyczność mięśni.

Zajęcia z odchudzania

Zajęcia fitness mające na celu odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej to tak naprawdę ćwiczenia, na które zawsze jest popyt. Odchudzanie pozwala uzyskać wymarzoną sylwetkę i czuć się świetnie w swoim ciele. Obecnie mamy całą masę zajęć fitness, które mają na celu pomóc nam zrzucić zbędne kilogramy.

Do najpopularniejszych ćwiczeń odchudzających należą ABT (abdominal, buttocks thighs), czyli seria energetycznych ćwiczeń. Ćwiczenia te obejmują najbardziej problematyczne partie kobiecego ciała i skupiają się na tych częściach, co daje dość szybkie efekty. Takie szybkie i energetyczne ćwiczenia pozwalają ujędrnić pośladki, wyszczuplić uda i pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha. 

Ćwiczenia odchudzające

Fat burning (spalanie tłuszczu) to ćwiczenia, które nie są tak intensywne jak ABT, natomiast pozwalają zrzucić nawet jeden kilogram w ciągu tygodnia.

Step jest kolejną propozycją dla osób walczących z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zajęcia polegają na wchodzeniu na specjalną platformę do ćwiczeń w określony sposób. Pozwala to w szybki i łatwy sposób zmniejszyć ilość dodatkowych kilogramów, a ponadto wzmacnia to mięśnie nóg.

Fitness jumping to skakanie na trampolinie fitness, które pozwala chudnąć, a przy tym dobrze się bawić.

Fit dance to coś dla miłośników tańca. To zestaw ćwiczeń aerobowych połączonych z wykonywaniem różnych figur tanecznych.

Treningi rozciągające

Pilates to połączenie baletu i jogi, dzięki czemu rozciągniemy poszczególne partie ciała.

Stretching to powolne rozciąganie wszystkich partii ciała, co wzmacnia i dotlenia organizm.