Najnowsze artykuły

Czy warto decydować się na trading...

​Ilu traderów tyle strategii i szkół inwestowania. Choć droga każdego inwestora jest inna, to jednak cel jest jeden - otwierać i zamykać jedynie...

Czytaj Więcej

Co powinien mieć telefon dla gracza?

Smartfon dla osoby, która chce go wykorzystywać do gier, powinien mieć odpowiednią specyfikację, nie każdy model spełni wysokie wymagania mobilnego gracza. Należy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych kwestii, z których najważniejsze są: rozdzielczość ekranu, bateria oraz procesor.

Procesor w smartfonie do gier

Telefon idealny dla gracza często można znaleźć w ofertach wiodących operatorów, np. Virgin Mobile. To dobry sposób na kupienie dobrej klasy urządzenia w korzystnie rozłożonym systemie ratalnym. Procesor jest jednym z kluczowych elementów, jakie trzeba wziąć pod uwagę w telefonie, który będzie wykorzystywany do gier. Najlepsze będą modele wyposażone w układy Qualcomm Snapdragon 845, HiSilicon Kirin 970/Kirin980 oraz Apple A12. W takiej mocy procesory wyposażone są modele wiodących marek, niestety urządzenia, które je posiadają, nie należą do najtańszych. Osoby, które chcą zaoszczędzić, jednocześnie nie rezygnując na poczet tego z dobrej grafiki, powinny rozważyć kupno telefonu z procesorem Snapdragon 835, Snapdragon 660 bądź 710. Ich wydajność będzie mniejsza od tych znajdujących się w telefonach z tzw. górnej półki, jednak nadal będzie satysfakcjonująca.

Bateria w telefonie dla gracza

Osoby, które szczególnie cenią sobie mobilne granie, muszą mieć telefon z mocną baterią, w przeciwnym razie konieczne jest noszenie ze sobą wszędzie power banka lub poszukiwanie gniazdek, do których można podłączyć zasilanie. Niestety gry są mocno obciążające nawet dla najbardziej wydajnego akumulatora, jednak można wyposażyć się w ponadprzeciętnej mocy urządzenie. Parametrem wyjściowym w smartfonie dla gracza będzie bateria o wydajności 4000 mAh, wszystkie wyższe wartości będą oczywiście lepsze, ale niestety także dużo droższe.

Ekran w telefonie dla gracza

Ekran w smartfonie wykorzystywanym do mobilnych gier powinien być przede wszystkim duży. Wyjściową wartością przekątnej wyświetlacza jest 5.7 cala, mniejsze nie będą pozwalały na satysfakcjonującą grę. Im większy będzie ekran, tym widoczność wszystkich elementów gry jest lepsza a rozrywka znacznie przyjemniejsza. Wielu specjalistów nie zaleca inwestowania w telefony z kosztowną opcją 2K, warto pamiętać, że taka rozdzielczość to również dodatkowe obciążenie dla akumulatora. Można natomiast wziąć pod uwagę rozdzielczość Full HD, która też dobrze się sprawdzi w urządzeniu do gier mobilnych.

Czytaj także: Internet stacjonarny czy mobilny? Jaki wybrać?  

 

Artykuł zewnętrzny