Najnowsze artykuły

Czy warto decydować się na trading...

​Ilu traderów tyle strategii i szkół inwestowania. Choć droga każdego inwestora jest inna, to jednak cel jest jeden - otwierać i zamykać jedynie...

Czytaj Więcej

Coraz chętniej sięgamy po elektryczne urządzenia do higieny i pielęgnacji

Statystyki nie kłamią – coraz więcej osób sięga po nowoczesne urządzenia z kategorii beauty. Ten trend to konsekwencja rosnącej oferty urządzeń tego typu i ich coraz lepszych cen. Po jakie urządzenia najchętniej sięgamy? Co warto przetestować?

Urządzenia do stylizacji włosów

Ogromna popularność tej kategorii urządzeń nie powinna raczej nikogo dziwić. Suszenie, układanie i stylizowanie włosów to codzienność większości osób i sposób na podkreślenie urody. Urządzenia, które są najchętniej wybierane w tej kategorii, to:

  • Suszarki do włosów – są obecne niemal w każdym domu i faktycznie trudno wyobrazić sobie bez nich życie. Suszarki to dziś bardzo zróżnicowana grupa urządzeń, wśród których znajdziemy zarówno modele bazowe z funkcją suszenia włosów, jak również urządzenia wyposażone w różnorodne nakładki i elementy dodatkowe. https://www.morele.net/agd/zdrowie-i-uroda/suszarki-do-wlosow-192/
  • Prostownice – to urządzenia, które cieszą się niesłabnącą popularnością już od lat. Umożliwiają wygładzenie, wyprostowanie i ujarzmienie włosów w domowych warunkach. Prostownice mogą służyć nie tylko do prostowania kosmyków, ale też do ich delikatnego pofalowania. Coraz większą atencją cieszą się prostownice z funkcją jonizacji.
  • Lokówki – popularne są zarówno modele klasyczne, jak również lokówki stożkowe i hit ostatnich miesięcy – lokówki automatyczne.

Golarki, trymery i depilatory

To urządzenia wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Część z nich jest wielofunkcyjnych (na przykład depilator z nakładką golącą albo trymer z golarką), co stwarza dodatkowe możliwości. Urządzenia z tej kategorii to zarówno sprzęty do stylizacji zarostu, jak i do golenia dla kobiet i do depilacji. Szczególnie chętnie wybierane są:

  • Trymery do brody – moda na męski zarost nie przemija, a możliwość stylizowania go, przycinania i formowania daje właśnie dobrze dobrany trymer.
  • Depilatory z nakładkami – klasyczne depilatory pomału odchodzą do lamusa. Coraz większą popularnością cieszą się urządzenia z całym zestawem końcówek i nakładek (masujących, do wrażliwych okolic, do golenia).
  • Depilatory IPL – coraz popularniejsze wśród osób zainteresowanych metodą trwalszej depilacji. Potencjalnych nabywców nie odstrasza nawet stosunkowo wysoka cena depilatorów IPL. To urządzenia, które działają niemal bezboleśnie, a pomagają pozbyć się owłosienia na wiele tygodni.

Szczoteczki elektryczne i soniczne

Mycie zębów jeszcze nigdy nie było tak zautomatyzowane, jak dziś. Coraz większą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne do mycia zębów oraz szczoteczki soniczne. Urządzenia te można sparować z aplikacjami na telefon, które mogą przypominać o konieczności umycia zębów. Szczoteczki elektryczne mogą posiadać zaawansowaną automatykę, jak czujnik nacisku. To urządzenia, które umożliwiają o wiele skuteczniejsze mycie zębów niż szczoteczki klasyczne. https://www.morele.net/agd/zdrowie-i-uroda/szczoteczki-elektryczne-112/

Soniczne myjki do twarzy

Technologia soniczna rozwija się w najlepsze, a na rynku pojawiają się coraz to nowsze urządzenia i akcesoria soniczne. Jednymi z takich urządzeń są właśnie soniczne myjki i szczoteczki do twarzy. To sprzęty, które mogą zrewolucjonizować codzienną higienę twarzy i demakijaż. Soniczna technologia jest bezpieczna i delikatna, a myjki i szczoteczki pełnią nie tylko funkcje czyszczące, ale także masujące i peelingujące.

Urządzenia do manicure, pedicure i do hybryd

Dbanie o dłonie, stopy i paznokcie to kwestia dbania o własny wizerunek. Paznokcie, a w szczególności paznokcie u rąk, są jednym z elementów, na które zwraca się uwagę podczas rozmowy lub powitania. By wykonać manicure, nie trzeba rezerwować terminu w gabinecie kosmetycznym. Wystarczy wyposażyć się w urządzenie do manicure i wykonać go samodzielnie. Dużą popularnością cieszą się nie tylko zestawy do manicure, ale też urządzenia do pedicure, elektryczne pilniki oraz zestawy do wykonywania hybryd z lampą UV.

Dbanie o własny wygląd i wizerunek to codzienność większości osób. Trudno nie zauważyć, że coraz chętniej sięgamy po elektronikę, która ułatwia wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, jak suszenie włosów czy przycinanie zarostu. To trend, który będzie postępował, a w raz z nim zmianom ulegną metody pielęgnacji. Już dziś wiele czynności, które dawniej wymagały mnóstwa czasu lub wizyty w drogim salonie kosmetycznym, można wykonać bez problemu samodzielnie, w domowym zaciszu.