Najnowsze artykuły

Które warzywa są najzdrowsze?

Wszystkie warzywa mają cenne składniki odżywcze, ale które są najzdrowsze? Zebraliśmy w jednym miejscu te, które warto jeść codziennie. Wybierz...

Czytaj Więcej

Jak wybrać najlepszą ofertę monitoringu GPS?

Jeśli zastanawiasz się nad wykupieniem lokalizacji GPS, zapewne zauważyłeś, że na rynku istnieje wielu dostawców tych usług. Niektórzy z nich kuszą wręcz symbolicznymi cenami, inni z kolei za wysoką opłatą obiecują wysoką jakość i rozbudowany wachlarz funkcji.  Na jakie konkretnie kwestie należy zwrócić uwagę przy wyborze oferty dla siebie?

Dlaczego tanio nie znaczy lepiej?

W internecie łatwo natknąć się na oferty taniej lokalizacji GPS, często niemającej pokrycia w rzeczywistości. Dla przykładu, strony namierzające telefon po numerze to przekręt służący do wyłudzania pieniędzy – numer telefonu jest sztucznym identyfikatorem karty SIM a nie urządzenia, a samą komórkę można wyśledzić jedynie przez aplikację monitorującą. Monitoring GPS to kompleksowa usługa, a oszczędność na którymkolwiek z jej elementów może szybko przełożyć się na problemy użytkownika.

Kłopoty mogą zacząć się już na etapie samego lokalizatora GPS. Niska jakość materiałów wykorzystanych do produkcji i krótki okres gwarancji to częste połączenie w przypadku budżetowych modeli. Najlepszy lokalizator GPS to starannie wykonany sprzęt, dopasowany do konkretnej sytuacji. To kluczowe, aby firma lokalizacyjna posiadała odpowiednie urządzenie dla Twoich potrzeb. W zależności od tego, czy chcesz monitorować m.in. samochody, łodzie, motocykle, kontenery czy ludzi, powinieneś mieć możliwość wyboru dedykowanego urządzenia.

Inną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wsparcie techniczne. W przypadku tanich ofert często brakuje jakiejkolwiek możliwości uzyskania pomocy od firmy. Aby monitoring GPS spełniał swoje zadanie, firma lokalizacyjna musi szybko odpowiadać na problemy użytkownika i skutecznie je rozwiązywać.

Kluczowym elementem jest również platforma do monitoringu GPS. Budżetowe systemy oferują ubogi interfejs, często wymagający instalacji dodatkowego oprogramowania. Co więcej, zazwyczaj oferuje on niewiele więcej poza funkcją pokazywania pozycji, co znacznie obniża użyteczność urządzenia. Doskwierać może również brak dedykowanej aplikacji mobilnej.

Bezpieczeństwo danych w przypadku tanich rozwiązań również stoi pod znakiem zapytania. Informacje zbierane przez lokalizatory mają wrażliwy charakter i nie powinny być przechowywane na serwerach z niskimi poziomami zabezpieczenia. Ponadto, nie mamy pewności czy firma nie wykorzystuje danych o naszej lokalizacji do innych celów.

Jakim ofertom warto zaufać?

Najlepszym wyborem w przypadku korzystania z monitoringu GPS są firmy dbające o jakość swoich usług i produktów. Szerokim łukiem należy ominąć wszystkie oferty posiadające wymienione wcześniej mankamenty. Przed dokonaniem zakupu upewnijmy się też, że za daną usługą nie stoją ukryte koszty lub dodatkowe zobowiązania.

Warto szukać firm bazujących na umowach bezterminowych. Dzięki nim mamy pewność co do intencji firmy i nie narażamy się na ponoszenie kar umownych. Inną ważną kwestią jest transparentność dotycząca kosztów. Firma, z której usług chcemy skorzystać, nie powinna ukrywać przed nami dodatkowych opłat.

Świetnym sposobem na obcięcie kosztów jest też możliwość swobodnego doboru usług. Jeśli zależy nam na konkretnej funkcji monitoringu, np. na zdalnym odłączaniu rozrusznika, a nie potrzebujemy rozbudowanej historii przejazdów i raportów okresowych, powinniśmy mieć możliwość płacenia jedynie za rzeczy, na których nam zależy. Jednym z powszechnych sposobów na naciąganie klientów jest oferowanie specyficznie skonstruowanych pakietów, które wymuszają na kliencie płacenie za funkcjonalności, z których nie chce korzystać. Co więcej, z góry określony pakiet nie daje możliwości rezygnacji i dokupywania poszczególnych funkcji w trakcie użytkowania. Upewnijmy się więc, że wybrana przez nas firma daje możliwość swobodnej personalizacji usług.

Firma oferująca monitoring GPS powinna też dbać o ciągły rozwój oferowanych produktów i usług. Warto, aby zapewniana technologia była nieustannie usprawniana i rozszerzana o nowe funkcjonalności. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że korzystamy z najlepszego produktu i mamy dostęp do najnowocześniejszych dostępnych rozwiązań.

 Aby być w pełni zadowolonym z naszego wyboru, warto postawić na firmę, która poważnie traktuje kwestię jakości oferowanych usług i produktów. Dzięki temu będziemy korzystać z monitoringu GPS w pełni jego możliwości, w tym m.in. aplikacji mobilnej, alertów, raportów i wielu innych usług dodatkowych. Ponadto, oszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu związanego z ewentualną awarią systemu lub dodatkowymi, nieprzewidzianymi kosztami.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz