Najnowsze artykuły

Memy internetowe - niewinna rozrywka, czy...

Każdy z nas zetknął się z memami w sieci. Widzimy je na portalach rozrywkowych, a znajomi dzielą się nimi na portalach społecznościowych. Po różnych...

Czytaj Więcej

Wybieramy samochodowy uchwyt na telefon

Smartfon w samochodzie ma przynajmniej kilka ważnych funkcji do spełnienia. W zależności od tego, jakie nasze potrzeby dominują w danym momencie, może być zarówno nawigacją, jak i narzędziem przeznaczonym do słuchana muzyki. Nie brakuje także osób, które nie rezygnują z jego podstawowej funkcji wykorzystując telefon komórkowy przede wszystkim do tego, aby wykonywać i odbierać połączenia za jego pomocą. Jeszcze przed wyruszeniem w drogę wskazane jest więc upewnienie się, że dysponujemy nie tylko bezpiecznym, ale również wygodnym mocowaniem do telefonu. Czas więc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, na jaki uchwyt postawić i czym kierować się szukając najlepszego rozwiązania.

Samochodowy uchwyt na telefon – na to zwracaj uwagę

Nie powinniśmy być rozczarowani różnorodnością samochodowych uchwytów na telefon komórkowy biorąc pod uwagę to, jak bardzo są one różnorodne. Warto więc zadać sobie pytanie o to, czym powinniśmy się kierować decydując się na zakup takiego rozwiązania. Na pierwszy plan wysuwa się, oczywiście, jakość jego wykonania. Im jest ona wyższa, z tym bezpieczniejszym urządzeniem mamy do czynienia, możemy też liczyć na to, że w przyszłości okaże się ono bardziej trwałe. Tanie produkty przeważnie powstają z wykorzystaniem plastiku, a ten okazuje się być słaby, łamliwy, a przede wszystkim – podatny na odkształcenia. Prowadnice i zębatki z czasem wyrabiają się, wyciera się też pianka. W pewnym momencie może się więc okazać, że w trakcie jazdy telefon jest w stanie wypaść z uchwytu.

Innym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest swoboda ustawienia pozycji, w jakiej znajduje się wyświetlacz. Najlepiej, jeśli uchwyt umożliwia przemieszczanie się w każdym kierunku po to, aby ustalić optymalną pozycję wyświetlacza. Jest to znakomite rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy z auta korzysta nie jedna, ale kilka osób, a każda z nich ma specyficzne dla siebie preferencje. Nie mniej istotne są też wymiary uchwytu. Bez względu na to, z jakim sposobem mocowania mamy do czynienia, dobrze jest przestrzegać zasady mówiącej o tym, że im mniejszy jest uchwyt, tym lepiej. Ważne są także wymiary samego urządzenia, którego chcemy używać w samochodzie.

Samochodowe uchwyty do telefonu i ich typy

Bez względu na cechy samego uchwytu, powinien zainteresować nas również sposób jego mocowania w samochodzie. Możliwości jest co najmniej kilka, a każda z nich posiada zarówno zalety, jak i pewne wady. Najpopularniejsze są te uchwyty, które wyposażono w przyssawkę umożliwiającą mocowanie ich na szybę. Plusem takiego rozwiązania jest właśnie bliskość szyby, można więc spoglądać na ekran nie odrywając wzroku od drogi. Można mieć też pewność, że uchwyt będzie łatwy w montażu i demontażu oraz stabilny. Nie jest to jednak rozwiązanie wolne od wad. Nieznacznie ogranicza pole widzenia, a i sama przyssawka może być mało wytrzymała. Alternatywą wydają się uchwyty samochodowe do kratki nawiewu, a także te, które można przymocować bezpośrednio do deski rozdzielczej, bez ryzyka ograniczenia widoczności, z wygodnym montażem i demontażem.

https://hamamobile.pl/uchwyty-samochodowe