Najnowsze artykuły

Czy warto decydować się na trading...

​Ilu traderów tyle strategii i szkół inwestowania. Choć droga każdego inwestora jest inna, to jednak cel jest jeden - otwierać i zamykać jedynie...

Czytaj Więcej

10 powodów, dla których lepiej wybrać kuriera, niż pocztę

Branża związana z przesyłkami kurierskimi i pocztowymi w naszym kraju bardzo dynamicznie się rozwija. Zarówno poczta jak i kurierzy mają swoich zwolenników. Jednak coraz częściej ludzie wybierają przesyłki kurierskie zamiast pocztowych. Są tego powody, które tutaj chcemy przedstawić - wyjaśnia pracownik Sendello.  

1. Sprawna dostawa
Przesyłka kurierska najczęściej dostarczona będzie nam szybciej niż przesyłka pocztowa. Mimo tego, że poczta stara się poprawiać jakość usług i terminowość to nadal jednak jest wiele do życzenia w tym temacie. Natomiast jak chodzi o kurierów tych spóźnień praktycznie się nie notuje i przesyłkę mamy już na drugi dzień. 

2. Większe bezpieczeństwo
W firmach kurierskich zdecydowanie rzadziej dochodzi do zgubienia czy też zniszczenia przesyłki. Dzieje się tak, dlatego że cały czas pracują informatyczne systemy monitorowania przesyłek na całej trasie. Poczta tego typu systemów nadal nie ma i wiele dzieje się ręcznie a to zwiększa ryzyko pojawienia się pomyłek. Około 90% reklamacji na poczcie związanych będzie z zaginięciem przesyłek. 

3. Monitorowanie przesyłki
Ta informatyzacja, która była już wskazana w firmach kurierskich staje się elementem, który sprawia, że klient cały czas ma dostępną szansę na monitorowanie przesyłki. Można to zrobić w każdy miejscu, dzięki aplikacjom, które śledzą ruch na urządzenia mobilne. Poczta takich wygodnych rozwiązań nam nie oferuje, nie mamy więc takich możliwości, również dlatego, że nadal są tam przesyłki nierejestrowane w ogole. 

4. Unikniesz kolejek na poczcie
Kurier to również wygoda, ponieważ przesyłka będzie nam dostarczona bezpośrednio do domu, nie będzie trzeba tracić czasu na jej odbiór. W przypadku poczty trzeba samemu udać się do odpowiedniej placówki, by tam było można przesyłkę dla nas przygotowaną odebrać. 

5. Od kuriera przesyłka pod drzwi
Jeśli przesyłka jest ciężka to na pewno doceniać będziemy również to, że przesyłka przez kuriera będzie nam dostarczona pod drzwi naszego mieszkania. Nie będzie trzeba jej nosić, dodatkowo jeśli doręczyciel nikogo nie zastanie pojawi się w domu. Także, gdy przesyłkę nadjemy nic nie musimy robić, kurier po taką paczkę do nas przyjedzie. 

6. Bezpłatne firmowe opakowanie
Jeśli chcemy wybrać się na pocztę nasza paczka musi być dobrze zapakowana w pudełka bez firmowych znaków. Jeśli natomiast będziemy chcieli wybrać kuriera i paczka nie będzie zapakowana kurier sam zaproponuje nam tego typu opakowanie i włoży do niego nasza przesyłkę. 

7. Szeroki wachlarz usług dodatkowych
Wybierając kuriera mamy do wykorzystywania takżę bardzo wiele ciekawych usług dodatkowych. W ofercie poczty najczęściej nie są one dostępne. Można zamówić przesyłkę zwrotną, potwierdzenie doręczenia przez mail czy smsem, zamówić będzie można doręczenie czy odbiór w dowolny dzień, który nam będzie odpowiadał. 

8. Wiemy kiedy dojdzie przesyłka
Gdy przesyłka będzie przejęta przez firmę kurierską powinniśmy również dostać konkretną informację co do tego, kiedy spodziewana będzie dostawa paczki. To bardzo wygodna opcja, dzięki której będzie można lepiej przygotować się na dostarczenie paczki.

9. Dobry kontakt z firmą kurierską
Oprócz tego wszystkiego biura firm kurierskich są przyjemniejsze niż oddziały pocztowe. Można tutaj liczyć na udany kontakt z pracownikami i konkretne podpowiedzi co do wszystkich wątpliwości jakie mogą się pojawiać. 

10. Nie jest drożej niż na poczcie
Tych udogodnień jest rzeczywiście wiele a co najciekawsze w tym wszystkim usługi realizowane przez kuriera wcale nie muszą być szczególnie droższe niż pocztowe a to również przyciąga klientów.