Najnowsze artykuły

Czy warto decydować się na trading...

​Ilu traderów tyle strategii i szkół inwestowania. Choć droga każdego inwestora jest inna, to jednak cel jest jeden - otwierać i zamykać jedynie...

Czytaj Więcej

Drukarnia online - podążając za nowoczesną technologiąXXI wiek przynosi nam coraz to bardziej zaskakujące rozwiązania. Z upływem czasu praktycznie wszystko zostaje przeniesione do internetu. Drukarnie postanowiły iść do przodu razem z technologią i również poszerzyły swoją działalność o usługi realizowane online. Teraz po wpisaniu w google “drukarnia online” wyskoczy nam szeroki wybór miejsc, z których usług możemy skorzystać w kilka minut bez wychodzenia z domu - np. lobos.promo. Nie ma tu za bardzo ograniczeń, większość tych miejsc ma w swojej ofercie drukowanie ulotek, wizytówek oraz materiałów reklamowych. Zajmują się również fotoalbumami i fototapetami. Wszystko jest dostosowywane do indywidualnych preferencji klienta.

Drukarnia wielkoformatowa online - wszystko co warto wiedzieć

Druk wielkoformatowy jest uznawany za jedną z najpopularniejszych i najprężniej rozwijających się technik używanych w produkcji reklam, wystawiennictwa i POS. Jest on technologią, która działa na materiale banerowym, papierze czy folii. Stosowany jest często do zagospodarowania powierzchni billboardów oraz do produkcji banerów reklamowych.

Drukarnia wielkoformatowa online zajmuje się dwiema technikami zwanymi cyfrowym drukiem solwentowym lub lateksowym. Pierwszy z nich polega na użyciu tuszu rozpuszczalnikowego, który wnika w strukturę podgrzanego materiału. Stosuje się go do wszystkich podłoży z zawartością PCV, w szczególności na podłoża nieprzyczepne dla tuszów wodnych. W zależności od zawartości rozpuszczalnika w bazie farby oraz trwałości technologię wydruków solwentowych można podzielić na 3 grupy. Pierwsza to solwent twardy, którego cechuje mniejsza dokładność, ale druk utrzymuje się w tym wypadku najdłużej - od 3 do 7 lat. Kolejny to mild solwent, który jest w stanie wytrzymać 2 lata i eco solwent, którego trwałość wydruku szacuje się na poniżej 2 lat.

Druk lateksowy jest mniej popularny od swojego poprzednika. Umożliwia on drukowanie na tanich i wyspecjalizowanych mediach przy zastosowaniu lateksu i wody. Drukowanie tym sposobem jest możliwe na różnych płaszczyznach i odznacza się wysoką jakością. Dodatkowym atutem jest bez wątpienia fakt, że wydruki odporne są na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że dzięki zastosowaniu w farbach bazy wodnej otrzymujemy w 100 procentach druk ekologiczny, który jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia i środowiska.

drukarnia wielkoformatowa

Drukarnia plakatów online

Dobrze zaprojektowany plakat, przyklejony w odpowiednim miejscu z pewnością przykuję uwagę niejednego przechodnia. W końcu ta forma reklamy jest uznawana za jedną z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych.

Drukarnia plakatów online to idealne rozwiązanie, aby w szybki sposób zamówić bardzo dużą ilość egzemplarzy. Plakaty dostępne są w wielu formatach, kolorowe bądź czarno-białe. Te cechy będą w dużej mierze decydowały o cenie, jaką trzeba będzie zapłacić za tego rodzaju usługę. Chcąc skorzystać z tej usługi w pierwszej kolejności należy wysłać szkic swojego plakatu. Niektóre drukarnie oferują również możliwość przygotowania za klienta takiego projektu.

Drukarnia cyfrowa online

Proces druku cyfrowego polega na naświetleniu wałka, a następnie na przeniesieniu obrazu z wałka na nośnik. Wymagane jest, by nośnikiem był materiał giętki, taki jak papier, satyna czy tektura. Druk ten nie wymaga kosztownych i skomplikowanych przygotowań, dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku zapotrzebowania na małą ilość nakładów. Jego zaletą jest również fakt, że w dowolnym momencie może być wstrzymywany i wznawiany.

Doświadczona drukarnia cyfrowa online realizuje takie zamówienie w kilka godzin, co pozwala na szybkie wysłanie zlecenia do klienta. Jakość tych wydruków jest znacznie wyższa od tych, wykonanych przez zwykłą drukarkę czy ploter. Plusem tej usługi jest fakt, że pierwsza odbitka schodząca z maszyny jest odbitką nakładową. Pozwala nam to na zaoszczędzenie pieniędzy z powodu braku druków próbnych. A całkowicie cyfrowa obróbka obrazu daje klientowi szereg możliwości, jak np. pełne zarządzanie kolorem czy też skalowanie.