Najnowsze artykuły

Wyjątkowy Prezent - Obraz, który...

Wybór idealnego prezentu dla bliskiej osoby bywa wyzwaniem, szczególnie gdy szukamy czegoś wyjątkowego, co wyrazi uczucia i podkreśli ważność okazji...

Czytaj Więcej

Zastosowanie koszy wsporczych przy montażu worków filtracyjnych

Kosze wsporcze to niezbędny element konstrukcji filtrów przemysłowych. To właśnie od nich zależy prawidłowa praca oraz regeneracja worków filtracyjnych – zapewniają utrzymanie odpowiedniego kształtu worka, dzięki czemu możliwe jest dokładne oczyszczenie powierzchni filtrujących. Co warto wiedzieć o koszach wsporczych?

Rozwiązanie dla wielu branż

Kosze wsporcze powszechnie stosowane są w wielu branżach. Korzystają z nich między innymi firmy działające w przemyśle cementowym, ciepłowniczym, odlewniczym, drzewnym i ceramicznym. Stosuje się je również w spalarniach odpadów. W zależności od rodzaju branży i specyfiki planowanego materiału filtracyjnego, instaluje się kosze wsporcze o różnych parametrach: średnicy, długości, rodzaju stali i sposobie mocowania.

Rodzaje koszy wsporczych

Kosze wsporcze dzielimy na kilka rodzajów, uwzględniając takie kryteria, jak sposób ich montażu, rodzaj materiału, z którego będą wykonane, sposób zakończenia górnej części kosza, ilość elementów, z których będzie się składał i ilość prętów. Najczęściej stosuje się modle instalowane od góry, a więc od czystej strony filtra. Jeśli nie ma takiej możliwości, wówczas rozwiązaniem jest mocowanie kosza i worka od dołu, a więc od brudnej strony filtra. Kosze wsporcze produkuje się z różnych typów stali, najczęściej czarnej, ocynkowanej, zabezpieczonej kataforezą, AISI304L, AISI316 oraz z innych materiałów, specjalnie na żądanie klienta. Firma GEKO Filtration (oferta dostępna na stronie gekofiltration.pl) produkuje kosze wsporcze o średnicach od 60 mm do 180 mm. Zakres podstawowych długości kosza jednoelementowego, możliwych do wykonania, mieści się w granicach od 500 mm do 8000 mmm. Ilość prętów wzdłużnych waha się zwykle od 6 do 24 szt., zaś pierścienie dystansujące umieszczone są w odległościach od 50 mm do 300 mm.

Większość firm produkujących kosze wsporcze oferuje produkty o jasno określonych, wymienionych wyżej parametrach. Niektóre jednak wykonują modele, uwzględniające specjalne życzenia klienta. W ten sposób powstają dedykowane rozwiązania, będące odpowiedzią na indywidualne potrzeby i oczekiwania użytkowników.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz