Wiadomości
6 czerwca 2018

Zastosowanie koszy wsporczych przy montażu worków filtracyjnych

Kosze wsporcze to niezbędny element konstrukcji filtrów przemysłowych. To właśnie od nich zależy prawidłowa praca oraz regeneracja worków filtracyjnych – zapewniają utrzymanie odpowiedniego kształtu worka, dzięki czemu możliwe jest dokładne oczyszczenie powierzchni filtrujących. Co warto wiedzieć o koszach wsporczych?

Rozwiązanie dla wielu branż

Kosze wsporcze powszechnie stosowane są w wielu branżach. Korzystają z nich między innymi firmy działające w przemyśle cementowym, ciepłowniczym, odlewniczym, drzewnym i ceramicznym. Stosuje się je również w spalarniach odpadów. W zależności od rodzaju branży i specyfiki planowanego materiału filtracyjnego, instaluje się kosze wsporcze o różnych parametrach: średnicy, długości, rodzaju stali i sposobie mocowania.

Rodzaje koszy wsporczych

Kosze wsporcze dzielimy na kilka rodzajów, uwzględniając takie kryteria, jak sposób ich montażu, rodzaj materiału, z którego będą wykonane, sposób zakończenia górnej części kosza, ilość elementów, z których będzie się składał i ilość prętów. Najczęściej stosuje się modle instalowane od góry, a więc od czystej strony filtra. Jeśli nie ma takiej możliwości, wówczas rozwiązaniem jest mocowanie kosza i worka od dołu, a więc od brudnej strony filtra. Kosze wsporcze produkuje się z różnych typów stali, najczęściej czarnej, ocynkowanej, zabezpieczonej kataforezą, AISI304L, AISI316 oraz z innych materiałów, specjalnie na żądanie klienta. Firma GEKO Filtration (oferta dostępna na stronie gekofiltration.pl) produkuje kosze wsporcze o średnicach od 60 mm do 180 mm. Zakres podstawowych długości kosza jednoelementowego, możliwych do wykonania, mieści się w granicach od 500 mm do 8000 mmm. Ilość prętów wzdłużnych waha się zwykle od 6 do 24 szt., zaś pierścienie dystansujące umieszczone są w odległościach od 50 mm do 300 mm.

Większość firm produkujących kosze wsporcze oferuje produkty o jasno określonych, wymienionych wyżej parametrach. Niektóre jednak wykonują modele, uwzględniające specjalne życzenia klienta. W ten sposób powstają dedykowane rozwiązania, będące odpowiedzią na indywidualne potrzeby i oczekiwania użytkowników.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
lokalna.com.pl

Zobacz

5 czerwca 2018

Budowa domu - książki o budownictwie

​ Budowa domu - książki o budownictwie Często, gdy widzimy imponujący budynek, ciekawy dom...
30 maja 2018

Drukarnia online - podążając za nowoczesną technologią

XXI wiek przynosi nam coraz to bardziej zaskakujące rozwiązania. Z upływem czasu praktycznie...
19 lutego 2018

Rozliczenie roczne PIT a otrzymany spadek

​ Rozpoczął się kolejny rok. Jego pierwsze miesiące to czas na rozliczenie roczne PIT i...