Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Antyperspirant w sprayu dla mężczyzn – jak wybrać?

Wybór dobrego antyperspirantu nie jest tak łatwy, jak może się początkowo wydawać. Tysiące różnych produktów przyprawiają o zawrót głowy. Pojawia się też pytanie, co będzie lepsze: roll-on, sztyft czy spray dla mężczyzn? Jak wybrać produkt, który spełni nasze oczekiwania i będzie skutecznie chronił przed potem przez wiele godzin?

Jak wybrać dobry antyperspirant, kiedy na drogeryjnych półkach są ich setki: mniejsze, większe, wzbogacone o unikatowe formuły, przeróżne składniki itp.? Dobry spray dla mężczyzn powinien wyróżniać się niebywałą skutecznością, jeśli chodzi o ochronę przed potem. Czym więc kierować się podczas zakupów, by cieszyć się z późniejszego działania preparatu?

Antyperspirant – idealny do walki z potem

Pocenie się to naturalna sprawa każdego człowieka. Codziennie każdy z nas wydala ze swojego organizmu przeciętnie około 2 litrów płynów – z moczem oraz potem. Pot jest dość kłopotliwy, daje bowiem uczucie dyskomfortu – mokre plamy pod pachami, nieprzyjemny zapach itp. Dlatego ważne jest stosowanie dezodorantu lub antyperspirantu (może to być roll-on, sztyft lub spray dla mężczyzn). Oba produkty różnią się między sobą tym, że pierwszy maskuje pot, a drugi zwalcza go dzięki solom glinu (gdy wzrasta temperatura ciała, uaktywnia się i zwęża pory).

Spray dla mężczyzn lepszy niż roll-on czy sztyft?

Panowie najczęściej wybierają spray dla mężczyzn, aczkolwiek inne warianty, jak roll-on (tzw. kulka) czy sztyft, także są popularne. Spray ma jednak tę zaletę, że może być stosowany przez kilka osób, nie ma bowiem bezpośredniego kontaktu ze skórą. Nie przenosi więc bakterii, co jest jego niewątpliwym atutem.

Antyperspirant w sprayu dla mężczyzn – jak wybrać?

Odpowiednia pielęgnacja

Wybierając spray dla mężczyzn, warto zwracać uwagę na skład antyperspirantu. Wzbogacony o unikatowe formuły i składniki może znacząco poprawić komfort użytkowania kosmetyku. Przykładowo, jeśli będzie zawierał pantenol, to możemy stosować go nawet na podrażnioną i wrażliwą skórę, nie obawiając się pieczenia.

Bez brudnych ubrań

Przy zakupie antyperspirantu warto też sięgać po taki, który nie brudzi ubrań, czyli nie zostawia białych smug na ciemnych materiałach i żółtych plam na jasnych. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale często trudne do usunięcia. Obecnie wiele dobrej jakości kosmetyków (np. Garnier czy L’Oréal) nie niszczy ubrań i nie pozostawia plam.

Długa skuteczność

Panowie często nie mają czasu na kolejne stosowanie preparatu w ciągu dnia. Dlatego wybierając spray dla mężczyzn, powinni zwracać uwagę na długość jego działania. Niektóre specyfiki chronią przed potem nawet przez 72 godziny, aczkolwiek najczęstszą opcją jest 48 godzin.

Trzeba też mieć na uwadze, by zapach nie był zbyt intensywny ani drażniący. Panowie najchętniej sięgają po mocne, ale przyjemne zapachy, określane przez nich mianem bardzo męskich.

 

Materiał zewnętrzny