Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Cienie mineralne do powiek - dlaczego warto?

Rynek kosmetyczny co jakiś czas podbijają nowości. Od kilku lat rosnącą popularnością cieszą się kosmetyki mineralne. Cienie do powiek, pudry, podkłady, róże  i inne produkty z "kolorówki" stworzone bez użycia sztucznych substancji są chętnie wybierane nie tylko przez alergiczki. Sięgają po nie także kobiety lubiące w naturalny, bezpieczny sposób dbać o swoją urodę i wykonywać makijaż z użyciem produktów o bardzo prostym składzie. Choć makijaż mineralny wymaga nieco wprawy, warto się na niego odważyć!

Krótko o zaletach kosmetyków mineralnych

Niekiedy nowości stają się popularne tylko dlatego, że wprowadzają powiew świeżości i pewną odmianę na przesyconym produktami rynku. Jednak kosmetyki mineralne to swojego rodzaju rewolucja. Wymieńmy krótko ich zalety:

Skład kosmetyków to drobno skruszone minerały i naturalne pigmenty - nic więcej!
Nigdy nie uczulają.
Nie zawierają parafiny, innych tłuszczów, alkoholu, rozmaitych konserwantów i substancji, które mogłyby zapchać pory.
Oferują wachlarz efektów - od matowienia, poprzez modelowanie, aż po satynowe i połyskujące wykończenie.
Można je mieszać, tworząc niesamowite palety kolorów.
Nie mają terminu ważności.
Są niezwykle wydajne.

Oczywiście, kosmetyki mineralne mają też cechy uważane za wady - występują wyłącznie w sypkiej formie, dlatego ich nakładanie wymaga nieco wprawy. Przy nauce można nieźle zabrudzić łazienkę, ponieważ pigmenty używane do ich tworzenia bardzo silnie barwią. Co więcej, ich trwałość bywa mniejsza, niż trwałość tradycyjnych kosmetyków. Dla wielu osób zalety minerałów przeważają jednak istotnie nad ich wadami. Bardzo dobre mineralne cienie do powiek możemy kupić w sklepie internetowym earthnicity.pl .

cienie mineralne do powiek

Mineralne cienie - co można nimi wyczarować?

Obok pudrów i różu, jednymi z najczęściej wykorzystywanych kosmetyków mineralnych są cienie mineralne do powiek. Oprócz oczywistych zalet, wymienionych powyżej, istnieją także inne. Bardziej zaawansowane użytkowniczki minerałów są w stanie wyczarować z ich pomocą prawdziwe cuda. Zacznijmy od koloru. Dla mineralnych cieni do powiek nie ma niemożliwego. Jeśli w ofertach różnych firm nie ma wymarzonego odcienia, można go z powodzeniem stworzyć, mieszając gotowy cień z dokupionym pigmentem. Minerały gwarantują silny, nasycony, piękny kolor, jakiego nie sposób osiągnąć używając tradycyjnych cieni.

Stosując cienie mineralne do powiek można także wyczarować efekty odbicia światła - dodając więcej miki, otrzymamy połysk i prawdziwy glam, z kolei inne składniki gwarantują piękny mat lub satynowe wykończenie. W wielu sklepach dostępne są zestawy do samodzielnego tworzenia cieni, co wymaga jedynie cierpliwości i nieco czasu. Pozwala jednak dowolnie modulować efekt końcowy i stworzyć swój wymarzony kosmetyk.

Dlaczego akurat cienie mineralne?

Choć precyzyjne używanie cieni mineralnych do powiek wymaga nieco wprawy i czasu, warto się z nimi zaprzyjaźnić. Przede wszystkim, stanowią zdrowszą dla skóry, hipoalergiczną alternatywę tradycyjnej "kolorówki", często pełnej olejów, silikonów i konserwantów.  Po drugie, otwierają świat niezwykłych i hipnotyzujących kolorów - wachlarz barw ogranicza tylko  wyobraźnia!