Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Implanty zębowe Kraków

Każdy z nas marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Niestety, nie każdy otrzymuje go z natury. Na ratunek osobom chcącym poprawić stan swojego uzębienia, przychodzą współczesne rozwiązania, nie tylko z zakresu medycyny estetycznej lub ortodoncji. Implanty zębowe są obecnie dostępne w kilku wariantach, a osoby zgłaszające się po pomoc do stomatologa, coraz chętniej z nich korzystają.

Rodzaje implantów zębowych

Decydując się na założenie implantów, koniecznie skontaktuj się ze swoim lekarzem. Istnieje wiele rodzajów implantów zębowych. Niektóre wykonane są z tytanu, który zapewnia długi okres użytkowania, jednak ten typ ma również swoich przeciwników. Zdaniem niektórych są one nieestetyczne. U innych dochodzi do obniżenia linii dziąseł, co z kolei prowadzi do odsłonięcia tytanowej części, co faktycznie nie prezentuje się dobrze. Trzeba tu dużej wiedzy stomatologa, który obserwując stan jamy ustnej pacjenta, zadecyduje, czy ten typ jest dla danej osoby w pełni bezpieczny.

Kolejnym typem implantów są te wykonane z cyrkonu. Zdaniem wielu specjalistów, jak również ich użytkowników, są one zdecydowanie najbardziej estetyczne spośród wszystkich dostępnych. Widoczny materiał do złudzenia przypomina naturalną tkankę zębową. Jest on również odporny na ścieranie. Co ciekawe, substancja wiąże się z tkanką kostną. Kolejną zaletą cyrkonowych implantów jest również to, że nie reagują one na zmiany temperatury. Nie niszczą ich kwaśne substancje, a także nie wykazują one niebezpiecznych dla zdrowia użytkownika reakcji z materiałami stomatologicznymi. Co ciekawe, jest to jednofazowa metoda. Pacjent, który zdecyduje się na ten typ implantów, wychodzi z gabinetu z tymczasową koroną protetyczną. Dentyści potwierdzają, że ten typ implantów może być stosowany przez każdego, również przez osoby ze skłonnością do alergii.

Implanty zębowe- środki ostrożności i przeciwwskazania

Na implanty zębowe nie powinny decydować się kobiety będące w ciąży oraz osoby z nieustabilizowaną cukrzycą. Choroba może powodować, że rany nie będą goić się sprawnie. Implantów nie stosuje się również u osób chorych na nowotwory. Na ten rodzaj interwencji protetycznej nie powinny decydować się również osoby, u których nie zakończył się jeszcze proces rozrostu szczęki, czyli młode osoby do około 18 roku życia. Jeśli u pacjenta stwierdzono np. chorobę Parkinsona lub wadę serca, należy skonsultować z lekarzem zasadność zastosowania implantów.

Przeciwwskazaniami miejscowymi do założenia implantów, mogą być zbyt mała wysokość szczęki lub jej szerokość. Istotnym przeciwwskazaniem są również stany zapalne błon śluzowych oraz schorzenia dziąseł. Dlatego też przed każdym wstawieniem implantów wykonuje się szereg badań, takich jak tomografia komputerowa i RTG. Lekarz powinien móc ocenić rozmiar zatok przynosowych, jakość kości oraz stan zębów sąsiadujących.

Jeśli decydujesz się na poprawę uśmiechu, postaw w miarę możliwości na implanty zębowe. Kraków, gabinet cdcstomatologia.pl – to tutaj czekają na Ciebie specjaliści, którzy dopasują najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Czekamy na Ciebie w naszym gabinecie od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-20:00. Więcej informacji na temat cennika oraz metod stosowanych w naszym gabinecie, znajdziesz na naszej stronie internetowej, a także na naszym fanpage na Facebooku. Zapraszamy do umawiania wizyt za pośrednictwem telefonu, który znajdziesz na naszej stronie internetowej, jak również zamieszczonego tam przystępnego formularza, dzięki któremu wybierzesz interesującego Cię specjalistę oraz odpowiadający Ci termin.