Najnowsze artykuły

Jak gotować dla seniorów w Niemczech?

Osoby starsze powinny się przede wszystkim zdrowo i właściwie odżywiać, tak aby miały zapewnioną odpowiednią ilość składników mineralnych i...

Czytaj Więcej

Jak przygotować się do nadchodzącej wiosny?

Coraz bliżej wiosna. Dni są coraz dłuższe i cieplejsze. Mało co daje tyle energii do działania, co pierwsze wiosenne promienie słońca. Warto więc wykorzystać ten wyjątkowy czas by zmienić swoje życie na lepsze.

Zdrowa dieta

Zdrowy styl życia to nie tylko piękna cera i figura, to przede wszystkim doskonałe samopoczucie. Dlatego warto zmienić swoje dotychczasowe nawyki i przejść na zdrowy tor.

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to dokładne przeanalizowanie swojej dotychczasowej diety. Niestety wiele osób ciągle nie zdaje sobie sprawy jak duży wpływ na zdrowie i samopoczucie mają nasze nawyki żywieniowe.

Zdrowa dieta powinna być oparta na produktach naturalnych takich jak świeże owoce i warzywa. Zalecane jest unikanie  produktów wysokokalorycznych oraz mocno przetworzonych.

Nie ma jednej idealnej diety. To w jaki sposób powinniśmy się odżywiać jest uzależnione od wielu czynników, między innymi od rodzaju wykonywanej pracy i stanu zdrowia. Dlatego przy zmianie nawyków żywieniowych warto skorzystać z pomocy doświadczonego dietetyka, który dopasuje dietę do naszych potrzeb oraz możliwości.  

Aktywność fizyczna

Odpowiednia dieta to podstawa jednak to nie wszystko. Jeśli naprawdę chcemy poprawić jakość swojego życia należy pamiętać o aktywności fizycznej. Osoby, które przez dłuższy okres czasu unikały wysiłku fizycznego powinny zacząć od niewielkich porcji ruchu. Wraz upływem czasu powinny stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń.

Wybór konkretnego rodzaju aktywności fizycznej nie ma większego znaczenia. Najważniejsze jest to by ruch sprawiał nam przyjemność. Jeśli nie wiesz na co się zdecydować zacznij od szybkiego marszu a gdy poczujesz się pewniej spróbuj jazdy na rowerze, pływania lub tańca. Wybierz ten rodzaj ćwiczeń, który najbardziej ci odpowiada. 

Zdrowa cera

Wiosna to również czas, w którym zaczynamy nosić ubrania odsłaniające nasze ciało. Co zrobić by wyglądało ono ładnie i zdrowo? Jeśli zależy nam na zdrowym wyglądzie należy przede wszystkim dbać o kondycję. Najlepiej jeśli mimo niesprzyjającej pogody przygotowania do wiosny rozpoczniemy już zimą. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń treningowych (rower stacjonarny czy orbitrek) ćwiczyć można przez cały rok zarówno na siłowni jak i w domu. Warto też regularnie chodzić na basen i korzystać z sauny.

W celu poprawy wyglądu swojej cery należy pomyśleć również o dobrej jakości kosmetykach. Preparaty antycellulitowe nowej generacji zostały opracowane w taki sposób by wspomagać nawilżanie oraz odżywianie skóry.

 

Materiał zewnętrzny